Short News КОРОТКО / Україна Л. Кучма прийняв нових міністрів Призначені Президентом України Леонідом Кучмою міністри фінансів, економіки та машинобудування, ВПК та конверсії Ігор Митюков, Юрій Єхануров і Василь Гуреєв у середу зустрілися з керівником держави, який перебував на відпочинку в Трускавці, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. За повідомленням кореспондента львівського бюро "Дня" Павла Бука, Л. Кучма заявив, що перестановки в уряді пов'язані з тим, що "економічний блок уряду зупинився у своєму розвитку". Євген Кушнарьов захищає свою честь У Харкові продовжується судовий розгляд за позовом в харківському міськвиконком й особисто мера міста, голови Адміністрації Президента України Євгена Кушнарьова до місцевого журналіста Сергія Єрмакова.
Кілька місяців тому місцева влада Харкова оголосила реконструкцію речового ринку в центрі міста й попросила торговців залишити обжиті місця. Близько 1000 дрібних комерсантів оголосили страйк й кілька тижнів не полишали своїх торгівельних точок.
Протягом конфлікту Сергій Єрмаков у телеефірі висловив припущення про матеріальну зацікавленість мера в переміщенні ринку, зазначив при цьому, що інших причин ухвалити рішення про закриття ринку він не бачить. Є. Кушнарьов звернувся до суду з позовом про захист честі та гідності. З аналогічним позовом виступив міськвиконком.
Перше судове засідання, що заплановане на 17 січня, не відбулося. Є. Кушнарьов до суду не з'явився і не надіслав свого представника. Друге судове засідання відбулося цього тижня, однак через те, що свідки не з'явилися, двічі припинялося. Розгляд скоро продовжиться, повідомляє Андрій КАПУСТІН. Заарештовано головного редактора газети "Фінансова Україна" Юрій ОПАНАСЕНКО, "День"
За попередніми даними, 26 лютого близько 18-ої години за санкцією столичного прокурора заарештовано головного редактора газети "Фінансова Україна" Валерія Макаренка. Йому інкримінуються статті 187-3 (організація й активна участь у групових діях, які порушують громадський порядок) та 187-5 (захоплення державних або громадських приміщень) Кримінального кодексу. Тижнем раніше з аналогічними звинуваченнями заарештовано й першого його заступника Бориса Луценка. У міській прокуратурі факт арешту підтвердили, але деталізувати ситуацію не захотіли. Закрилося іще одне українське видання Сьогодні надійде у продаж черговий номер тижневика "Досье Досуга". Він же і останній - видання закривається. Новина дещо несподівана: минулого року активно проводилась передплатна кампанія, на редакційних "летучках" вирішувалося питання про збільшення обсягу "До До" з 16 сторінок до 32... А 11 днів тому, 17 лютого, штатні співробітники редакції отримали повідомлення про ліквідацію видання.
Як заявив кореспондентові "Дня" співробітник видання, котрий побажав залишитися неназваним, пряма причина закриття "До До" - нерентабельність, непряма - втрата видавцем, компанією "Перехід-медіа" ефіру на УТ-2 і, відповідно, рекламних коштів. Зрозуміло, постраждали співробітники тижневика: всі кореспонденти працювали поза штатом, нові посади безпосередньо в структурі "Перехід-медіа" обіцяні (але ще не запропоновані) тільки тим, чия трудова книжка зберігається в менеджера компанії (редактор, замредактора, технічні робітники). Постраждали й читачі (особливо передплатники) - адже видання було єдиним свого роду путівником художнім і театральним Києвом. У центрі Херсона знову пролунали постріли 26 лютого близько 19-ої години на одній із центральних вулиць міста - проспекті Ушакова - пролунали постріли. Міліціонери, що прибули на місце трагедії, в автомобілі марки "Пежо" знайшли мертвими 26-річного та 27-річного братів Калинченків. Місцеві жителі, які ніде не працювали, були вбиті пострілами в голову. На місці події правоохоронці знайшли 5 стріляних гільз калібру 9 міліметрів. У Херсоні вже поширюються чутки, що вбивці прибрали двох кримінальних "авторитетів", які тримали в напрузі місто. Однак у прокуратурі Суворовського району кореспондент "Дня" Василь Піддубняк отримав спростування цих чуток.