«Настав час приймати мудрі рішення»

Папа Римський Франциск звернувся до молоді, яка переймається проблемами довкілля

«Я хотів би подякувати вам за ваші мрії та проєкти добра і за те, що ви дбаєте як про людські взаємостосунки, так і про навколишнє середовище», — такі слова Папи Франциска з відеопослання до учасників зустрічі «Youth4Climate: Driving Ambition», (з англ. Молодь задля довкілля: Рушійна амбіція), що відбулася у Мілані в межах приготування до Конференції ООН з питань клімату (COP26), яка відбудеться в Ґлазґо в листопаді цього року, цитує Світлана Духович на сайті www.vaticannews.va. У зустрічі «Youth4Climate: Driving Ambition», організованому урядом Італії у співпраці з великобританським урядом, взяли участь приблизно 400 молодих людей від 15 до 29 років, що представляють 186 країн.

Папа Франциск закликає молодь об’єднувати зусилля для того, аби формувати «зрілі покоління, витривалі у доброму», здатні відновити людські стосунки, творячи, таким чином, більш братерське суспільство. «Технічні та політичні рішення не є достатніми, — підкреслює він, — якщо вони не підтримуються відповідальністю кожного учасника та освітнім процесом, що сприяє формуванню культурної моделі розвитку та сталості, зосередженої на братерстві та союзі між людьми та навколишнім середовищем. Між людьми, чоловіками й жінками, та навколишнім середовищем повинна бути гармонія. Ми не вороги, ми не є несуттєвими. Ми — частина цієї космічної гармонії».

«Настав час приймати мудрі рішення, — наголошує Папа, — щоб цінувати весь досвід, накопичений останніми роками, щоб уможливити культуру піклування, культуру відповідального взаємообміну», цитують його www.vaticannews.va.

На фото: Папа Франциск вітає людей після щотижневої загальної аудієнції у Ватикані, 29 вересня 2021 року.