Кумбре-В’єха продовжує активність

Учені визначають, як довго ще може тривати виверження на Ла-Пальмі

Від часу, як на іспанській Ла-Пальмі, одному з Канарських островів, почалося виверження вулкана Кумбре-В’єха (ісп. Старий Пік), минуло вже більше двох тижнів. Наразі вже понад 6000 осіб були змушені залишати свої домівки, адже лава випалювала собі дорогу через величезну частину землі на західній стороні Ла-Пальми, інформує USA Today. Новий потік лави, за повідомленням влади острова, з’явився 1 жовтня, тож величезний шельф магми продовжує нарощуватися в Атлантичному океані.

Нестримні потоки лави знищили вже орієнтовно 1000 будівель на західній стороні вулканічного острова, і влада попередила про нові небезпеки, включаючи отруйні гази, вулканічний попіл та кислотні дощі, пише news.sky.com. Сам острів Ла-Пальма складається з двох основних вулканічних комплексів: великого на півночі та меншого на півдні, який вивергався 19 вересня. Останнє виверження острова відбулося в 1971 році, нагадує видання.

Через два тижні після початкового виверження чиновники попередили, що вулкан зараз «набагато агресивніший», з новими тріщинами, що утворюються на північній стороні Кумбре-В’єха, що спричиняє величезні вибухи, потоки лави та обвал частини кратера. Землетруси продовжували вражати, ще вісім були зафіксовані магнітудою до 3,5, коли завершилися другі вихідні «інтенсивної» вулканічної активності, ідеться в тому ж повідомленні. Вчені зараз будуть вимірювати кількість газу, що витікає з вулкана, перевіряти, чи змінюється склад магми з плином часу, і вимірювати кількість матеріалу, який викидається, щоб побачити, як швидко вивергається вулкан. Це дасть фахівцям підказки щодо того, чи варто очікувати, що діяльність вулкана триватиме ще днями, чи тижнями, чи протягом місяців.

Нагадаємо, Канарські острови популярні серед європейських туристів, а на сусідньому острові Тенеріфе є один з найвищих вулканів світу — гора Тейде.

На фото: Човен іспанської цивільної гвардії проходить на тлі диму після виверження вулкана, який видно з порту Тазакорт, Канарські острови, Ла-Пальма, Іспанія, 6 жовтня 2021 року.