500 тисяч смертей від COVID-19 у США

Джо Байден закликав країну об’єднатися у битві проти вірусу

«Я прошу всіх американців пам’ятати тих, кого ми втратили, і тих, кого обійшли увагою. Але, як ми всі пам’ятаємо, я також прошу нас діяти, зберігати пильність, залишатися соціально дистанційованими, маскуватися, робити щеплення, коли настане ваша черга», — сказав президент СШАу своєму зверненні до нації з сумної нагоди — досягнення позначки в 500 тисяч смертей від коронавірусу, цитує його The Guardian.

Байден закликав американців подолати партійність і дотримуватися вказівок у галузі охорони здоров’я. «Ми повинні припинити політику дезінформації, яка розділяє сім’ї, громади та країну; це вже коштує занадто багато життів, — продовжив Байден у своїй промові. — Від вірусу не вмирають ні демократи, ні республіканці. Це наші колеги-американці, це наші сусіди. Це наші друзі, наші матері, наші батьки, наші дочки, чоловіки, дружини. Ми повинні боротися з цим разом як один народ, як Сполучені Штати Америки. Це єдиний спосіб, яким ми зможемо перемогти цей вірус, я вам обіцяю».

Виступ Байдена був підкріплений урочистими ритуалами на вшанування 500 000 смертей. Перед його виступом Національний собор задзвонив 500 разів; згодом президент приєднався до першої леді Джилл Байден, віцепрезидента Камали Гарріс та її чоловіка Дага Емхоффа біля Білого дому, де вони вшанували померлих  хвилиною мовчання в оточенні 500 свічок (на фото).

«Цей народ знову посміхнеться. Цей народ знову пізнає сонячні дні. Ця нація знову пізнає радість, і ми будемо пам’ятати кожну людину, яку ми втратили, життя, яке вони прожили, коханих, яких вони залишили. Ми це переживемо, обіцяю вам», — запевнив президент США.