Чого очікувати від візиту в Країну висхідного сонця?

Зеленський буде найповажнішим державним діячем на церемонії інтронізації імператора Японії Нарухіто

22 жовтня, в Токіо відбудеться урочиста церемонія інтронізації імператора Нарухіто, в якій братимуть участь представники 196 країн, включаючи Президента України Володимира Зеленського. Нагадаємо, що  59-річний Нарухіто став 126-м японським імператором. Його батько Акіхіто зрікся трону після 30 років правління. Нарухіто навчався в Оксфордському університеті і став наслідним принцем у 28 років.

Слід зазначити, що український Президент буде чи не найповажнішим державним діячем на церемонії інтронізації імператора Японії Нарухіто. Хоча японський уряд ще восени запросив багатьох провідних політиків на цю церемонію, включаючи президентів США, Росії, Туреччини, однак ці країни представлятимуть чиновники з невисоким рангом. Наприклад, США представлятиме не віце-президент, як очікувалось, а міністр транспорту Елен Чао, Росію — спікер Ради Федерації Матвієнко, КНР — віцепрезидент Ван Цішань.

До того ж на церемонії очікується широке представництво від монархістських республік. Велику Британію представлятиме Принц Чарльз, Іспанію — король Феліп VI і королева Летіція, Нідерланди — король Віллем-Александер і його дружина королева Максіма, Бельгію — король Філіпп і його дружина Матільда.

До речі, через прибуття численних делегацій, згадувалося вище з 194 країн, було скасовано багато внутрішніх рейсів, щоб можна було прийняти літаки закордонних лідерів.

Під час церемонії, за якою будуть спостерігати мільйони японців, імператора, який буде в чорно-оранжевому одязі, дизайн якого походить з дев’ятої церемонії, супроводжуватиме до трону імператриця Масако.

ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ОП УКРАЇНИ

Очікується, що імператор дотримуватиметься сценарію церемонії його батька 1990 року, і зробить заклик дотримуватися пацифістської конституції Японії й виконувати обов’язки символу держави.

Після цього прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе виголосить привітальну промову від імені нації і закличе гостей повторити за ним «банзай», щоб висловити надію на довге життя імператора.

Спочатку планувалося, що імператор і імператриця проїдуться у відкритому автомобілі на відстань три милі в Токіо, де, як очікувалось,  їх би вітали сотні тисяч доброзичливців.

Однак у п’ятницю імперське агентство вирішило скасувати цю частину церемонії з поваги до жертв супертайфуну «Хагібіс», який пройшовся східною частиною Японії 12 жовтня. 

Після церемонії планується, що імператор влаштує банкет у Імператорському палаці для королівських родин, а Сіндзо Абе прийматиме гостей за обідом у готелі «Новий Отані». 

Усі ці заходи, як повідомляють ЗМІ, передбачають витрату понад 120 млн доларів із державного бюджету. Це зумовило критику з боку брата імператора, який заявив, що ці заходи мають головним чином релігійний характер, тому уряд порушує передбачене конституцією відокремлення церкви від держави.

«Я хочу подякувати вам особисто за незмінну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України»

Ще до церемонії інтронізації японського імператора Президент України Володимир Зеленський, який учора розпочав чотириденний робочий візит, провів успішні переговори з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе. Він насамперед скористався цією можливістю, щоб подякувати за послідовну політику Японії щодо підтримки України та невизнання незаконної анексії Криму, збереження санкцій проти Росії.

«Я хочу подякувати вам особисто за незмінну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України», — зазначив Президент.

Він також розповів про безпекову ситуацію на Донбасі та останні зрушення в напрямку припинення війни і досягнення миру.

Ще однією темою переговорів стало обговорення інвестиції Японії в розвиток інфраструктури України.

Зеленський подякував за фінансову допомогу, яка з 2014 року сягнула $1,8 млрд. «Ми зацікавлені в продовженні реалізації інфраструктурних проектів за підтримки Японії. Особливо вдячні Японії за пільговий кредит у майже $1 млрд на модернізацію Бортницької станції аерації. Сподіваємося, роботи розпочнуться вже на початку наступного року», — наголосив Президент.

Крім того, він подякував японську сторону за пом’якшення з 1 січня 2018-го візового режиму для громадян України та порушив питання запровадження безвізового режиму для українців напередодні Олімпійських ігор 2020 року в Токіо.

Зі свого боку Сіндзо Абе високо оцінив результати реформ, проведених в Україні, та запевнив, що Японія й надалі підтримуватиме нашу країну у впровадженні позитивних змін. Володимир Зеленський запросив прем’єр-міністра Японії відвідати Україну.

Очікується, що Президент Зеленський, якого супроводжує дружина Олена, зустрінеться з керівниками нижньої та верхньої палат парламенту, членами японської парламентської асоціації дружби з Україною, керівництвом Японського агентства міжнародного розвитку та Японської асоціації нової економіки, представниками японського бізнесу.

Крім того, запланована низка двосторонніх зустрічей Володимира Зеленського з лідерами іноземних країн.