У квітні українські депутати, можливо, не поїдуть до Страсбурга

У квітні українські депутати, можливо, не поїдуть до Страсбурга Олекса ПІДЛУЦЬКИЙ, "День"

Питання про порушення Україною зобов'язань, взятих на себе при вступі до Ради Європи, має повторно розглядатися Парламентською асамблеєю у Страсбурзі в квітні цього року, повідомив учора на прес-конференції голова української делегації Борис Олійник.

Один із членів української парламентської делегації, який побажав залишитися невідомим, сказав кореспондентові "Дня", що українським депутатам у квітні просто не варто приїздити до Страсбурга. Адже за регламентом, якщо якась національна делегація відсутня, питання про її повноваження не можна вносити до порядку денного. І тоді проблему автоматично буде відкладено ще на три місяці - до червневої сесії. А за цей час новий парламент зможе питання вирішити...

Україна ж мусить уже в квітні звітувати про запровадження не лише фактичного, а й формального - підтвердженого юридично - мораторію на виконання смертних вироків. У разі, якщо цього не буде, повноваження представників України в Парламентській асамблеї можуть не затвердити.

Депутат Анатолій Раханський сказав кореспондентові "Дня", що вірогідність ухвалення Верховною Радою нинішнього скликання такого рішення є вкрай невисокою.

Адже цей склад парламенту допрацьовує останні тижні, наприкінці березня - вибори. А всі соціологічні опитування свідчать, що ставлення суспільства до мораторію, а тим більше до скасування смертної кари є негативними. І більшість депутатів, які активно намагаються здобути мандат на наступний термін, не хотіли б брати на себе відповідальність за непопулярне рішення. З тієї самої причини важко сподіватися й на указ Президента, який у принципі міг би запровадити мораторій.

Наступний же склад Верховної Ради збереться лише в травні. І вирішити питання до квітневої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи просто не зможе.

Страсбург - Київ