Купальний сезон в Iссик-Кулі не скасовується

Інга ЯКУБОВА, «День» У Киргизстані сталася аварія автомашини, котра перевозила контейнер із ціанідами натрію. У результаті хімікати потрапили прямо до річки Барскоон, яка впадає у відоме курортне озеро Іссик-Куль.

Як повідомили у прес-службі посольства Киргизстану в Узбекистані, міністр охорони навколишнього середовища республіки Кулубек Боконбаєв уже виступив із відповідною заявою. За словами міністра, ці цианіди не становлять небезпеки для екології регіону та його жителів. Як доказ він сам випив склянку води, взятої з річки неподалік того місця, де сталася аварія. Однак відомо, що за допомогою до медиків уже звернулося двісті сорок осіб, і в шістнадцяти з них було зафіксовано отруєння першого ступеню.

Комісія, куди увійшли представники міністерства національної безпеки, охорони довкілля та внутрішніх справ, намагається нині визначити кількість «виловлених» і зниклих у річці хімікатів. Канадській компанії «Кумтор Оперейтінг компані», якій належав вантаж, буде пред’явлено позов на відшкодування завданих збитків — як фізичних, так і моральних.

Ташкент