Коротко

В Абхазії все ще неспокійно

Учора в Гальському районі Абхазії так і не набрала чинності домовленість про припинення вогню, що її підписали в понеділок увечері представники Грузії та колишньої автономної республіки. Керівники Абхазії звинуватили грузинський уряд у порушенні перемир’я і припинили виведення важких озброєнь і військ із зони конфлікту.

Зі свого боку міністр внутрішніх справ Грузії Каха Таргамадзе відкинув ці звинувачення, заявивши, що після нападу абхазьких бойовиків на грузинське село воякам його країни довелося відкрити вогонь у відповідь. Таргамадзе застеріг, що абхазькі сепаратисти, можливо, спробують організувати провокації в Тбілісі, мешканці та гості якого святкують день незалежності Грузії.

ЄС погрожує Індії санкціями

Міністри закордонних справ Євросоюзу вирішили поки що не запроваджувати санкції проти Індії за проведення нею п’яти підземних ядерних випробувань. Проте ці санкції буде запроваджено, якщо Делі не приєднається до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Уряди США та Японії уже ввели такі санкції. Міністри заявили про своє розчарування останніми заявами Індії, які лише можуть підживлювати напруження в Південній Азії. ЄС також закликав Індію і Пакистан утримуватися від будь-яких провокаційних заяв і дій, а натомість оголосити про свої наміри провести двосторонні переговори щодо невирішених проблем.

Британцям дедалі більше подобається євро

Останніми днями серед громадян Великої Британії невпинно зростає популярність ідеї приєднання цієї країни до монетарного союзу країн ЄС. Кількість прихильників такого кроку, згідно з суботніми опитуваннями, сягнула найбільшого числа за останні три роки — 34 відсотків. Кількість «євро-скептиків» уперше впала нижче від п’ятдесятивідсоткового показника — до 48 відсотків. Спостерігачі пов’язують цю тенденцію із побоюванням британців залишитися поза «європейським потягом». На початку травня лідери 11 країн ЄС вирішили вводити євро, як і планувалося, у січні 1999 року. До цього часу Британія не планувала брати участь у цьому процесі наступного року, а приєднатися пізніше.

Віднайдено новий метод клонування

Американські науковці успішно випробували новий метод клонування і виростили трьох ідентичних телят, повідомляє «Саєнс». За словами генетиків, їхній метод клонування є простішим та ефективнішим порівняно з методом, використаним шотландцем, коли той створив знамениту вівцю Доллі. Керівник групи генетиків із компанії «Едванст селл текнолоджі» стверджує, що за допомогою цього методу можна буде вирощувати генетично модифікованих корів, які матимуть імунітет проти коров’ячого сказу та інших захворювань.