Коротко

Вашингтон надає Сантьяго право вибору

Міністр оборони США Вільям Коен заявив, що намір Чилі купити партію французьких або шведських винищувачів всупереч домовленості про американські поставки літаків не зашкодить політичним та економічним зв’язкам Сантьяго та Вашингтона. «Незважаючи на ухвалу міноборони Чилі, наші контакти у сфері торгівлі, культури та освіти не припинятимуться», — сказав Коен. Білий дім, за твердженням оглядачів, не став робити трагедії з чилійських планів купівлі зброї.

На думку уряду США, Сантьяго може діяти абсолютно вільно, віддаючи перевагу дешевшій та технічно досконалішій техніці. Чилі вагається між купівлею шведського винищувача «Яс-39-Гріпен» та французького «Міража-2000-S».

Південнокорейські профспілки виступили проти уряду

Конфедерація профспілок Південної Кореї розпочала страйк, протестуючи проти скорочення робочих місць. Лише одна велетенська корпорація «Хюндай» планує вчетверо скоротити кількість робітників. Профспілкові лідери стверджують, що компанії не дотримуються узгоджених процедур і жертвують робітниками замість менеджерів. Профспілки звинувачують МВФ у стрімкому зростанні безробіття в країні. Торік цей фонд надав Південній Кореї порятункову позику на суму $57 млрд. В обмін Сеул зобов’язався реформувати економіку і вперше дозволив компаніям звільняти працівників. Унаслідок цього тисячі робітників утратили роботу.

У Європі поліція здійснила превентивні арешти ісламістів

Тисячі поліцейських із усієї Європи здійснили низку скоординованих операцій проти алжирських ісламістських фундаменталістів, намагаючись тим самим запобігти можливим терористичним акціям під час проведення завершальної частини чемпіонату світу з футболу. У Франції було заарештовано 50 підозрюваних ісламістських бойовиків. Правоохоронці Німеччини, Італії, Швейцарії та Бельгії заарештували ще 40 чоловік.

Міністр внутрішніх справ Франції Жан-П’єр Шевенман заявив, що поліція знешкодила принаймні три мережі, що постачали озброєння ісламістському воєнізованому угрупованню GIA. А це найжорстокіша з усіх ісламістських груп, які намагаються повалити алжирський уряд.

Колишні в’язні вимагають вибачення

Колишні британські в’язні японських концтаборів демонстративно повернулися спиною до кортежу імператора Японії Акіхіто, який перебуває з візитом у Лондоні. Вони вимагають моральної й матеріальної компенсації за знущання, яких зазнали в японському полоні під час Другої Світової війни.