Клінтонові ще далеко до французьких президентів

ШТРИХИ ДО ПОРТРЕТУ Клінтонові ще далеко до французьких президентів Микола СІРУК, "День"

Журнал "Маріанн" першим із французьких періодичних видань порушив існуюче в країні табу на висвітлення інтимного життя керівників країни, надрукувавши огляд позашлюбних зв'язків президентів п'ятої республіки з 1958 року.

Якби моральна атмосфера у Франції нагадувала американську, то колишнім президентам Міттерану, Жіскару д'Естену й Помпіду довелося би піти у відставку через сексуальні скандали, а нинішній президент Жак Ширак мав би виправдовуватися з приводу свого приватного життя до обрання главою держави, зокрема щодо позашлюбного зв'язку з італійською акторкою Клаудією Кардінале.

Валері Жискар д'Естен, перебуваючи на посаді президента, мав багато коханок, у тому числі Сильвію Крістел (яка стала знаменитістю, зігравши головну роль у еротичному фільмі "Еммануель"). Франсуа Міттеран теж не пас задніх на амурному фронті, серед його численних коханок була співачка Даліда. Жорж Помпіду мав позашлюбного сина.

Небажання корпатися в "брудній білизні" політиків - це добре, підкреслює "Маріанн", але амурні пригоди політиків часто переплітаються з політичними й фінансовими зловживаннями, яких ніхто не "бачить" через заборону висвітлювати приватне життя. Яскравим прикладом цього є кар'єра колишнього міністра закордонних справ Франції Ролана Дюма, якого підозрюють у привласненні коштів при підписанні державних контрактів. У цій справі заарештовано Кристіан Дев'єр Жонкур, колишню помічницю Дюма - насправді його коханку, яку звинувачують у отриманні незаконних комісійних на суму $10 млн.

Отож, стверджує "Маріанн", мовчанка французької преси дозволяє політикам, прикриваючися чеснотами й відданістю сімейним цінностям, вести гріховне приватне життя. В історії Франції сталося чимало подій, які можна пояснити лише коханням і сексом. Приміром, 1939 року маршал Петен потрапив до французького уряду, бо цього забагалося коханці прем'єр-міністра Поля Рено. Та й багато подій сучасного життя можна пояснити, заглянувши до спальні.

ДОСЛІДЖЕННЯ Середній американець - і в сексі середній Віктор ЗАМ'ЯТІН, "День"

Фахівці Національного центру дослідження громадської думки при Чиказькому університеті в США дійшли висновку, що найбільше шкодить сексові навіть не алкоголь, а вища освіта. Американські дослідники звернули увагу й на те, що найчастіше насолоджуються любовними втіхами зайняті важкою працею або робітники з ненормованим робочим днем. І взагалі, сексуальність американців не порівняно менша за любовні бажання європейців.

Згідно з доповіддю чикагців, опублікованій у найбільших американських медіях, ті, що закінчили середню школу, в середньому займаються сексом 58 разів на рік. Випускники коледжів - вже 56 разів. Ті ж, що витратили молодість на повний університетський курс, насолоджуються жіночими обіймами менше, ніж раз на тиждень. Про якість такого кохання по-американському не повідомляється. А опити громадської думки в країнах Європейського Союзу свідчать, що навіть скандинави, відомі стриманістю в усьому, кохають жінок значно частіше. Найбільш сексуально активні американські чоловіки, виявляється, належать до любителів джазу, а також є власниками вогнепальної зброї та не довіряють президентові Біллу Клінтону. Їхній показник - більше, ніж 65 днів на рік, присвячених радощам кохання.

Від них трохи відстають чоловіки, що працюють не менше 60 годин на тиждень. І, розводять руками американські дослідники, дуже посередня результативність у сексі серед тих, хто має середній за часом робочий графік.

Найдивніше, вочевидь, те, що в США з кожним роком збільшується число звинувачень чоловіків у сексуальних домаганнях. Але водночас уже не рідкісні випадки відповідних звинувачень чоловіками жінок. Саме це не є дивним із огляду на доповідь чиказького центру.