Київ і Москва не мають розходжень — просто підходи не збігаються

Віктор ЗАМ’ЯТІН, «День» Візит до Києва російського міністра закордонних справ Євгена Примакова не спричинив бажаних «проривів» у розв’язанні цілого комплексу проблем. Але новина є: Леонід Кучма під час розмови із Примаковим заявив, що подає на парламентську ратифікацію пакет угод щодо розподілу Чорноморського флоту, підписаних рік тому в Києві. У всьому іншому сторони фактично залишилися на попередніх позиціях.

Обличчя двох міністрів — Євгена Примакова та Бориса Тарасюка під час підсумкової прес-конференції не випромінювали радощів від спілкування. Результати переговорів такі: Примаков обіцяє добитися від Держдуми ратифікації договору про дружбу з Україною, вважаючи, що ратифікація Верховною Радою «флотських» угод цьому сприятиме найкраще. Питання про надання Україні споруд за кордоном буде вирішено тільки після ратифікації Верховною Радою угоди про «нульовий варіант» — у комплексі, за словами Примакова. Про надання Києву всієї інформації про радянські активи Примаков не сказав нічого.

Делімітацію кордонів в Азовському морі та Керченській протоці Росія, як і раніше, вважає за непотрібну, бо президенти визнали Азов внутрішнім морем для двох держав. Україна ж хотіла б усе-таки визначити лінію кордону.

Нарешті, міністри явно не дійшли згоди щодо відносин України та НАТО. Примаков, за його словами, зрозумів українського колегу так, що Київ до альянсу не вступатиме. Тарасюк відповів штампом: «Україна прагне інтеграції до європейських та євроатлантичних структур».

 Секретар Ради національної безпеки та оборони України Володимир Горбулін після розмови із Примаковим заявив, що в питаннях європейської безпеки позиції обох країн розходяться. А взагалі, за його словами, між Україною та Росією немає розходжень. Але в деяких питаннях є «різниця в підходах».

Очевидне одне: прогресу у відносинах двох країн не зафіксовано. Причому не з вини України.