«Більд» підставляє своє могутнє плече Колю

Віктор ТИМЧЕНКО, «День» Кандидат у канцлери від соціал-демократів (СДПН) Герхард Шрьодер представив свою передвиборну команду, яка після перемоги повинна стати кабінетом міністрів. Нинішній канцлер Гельмут Коль теж починає міняти коней на переправі.

«Більд-цайтунг» зі своїми незчисленними додатками та багатомільйонним тиражем завжди більше симпатизувала консерваторам. Але навіть вона не втрималася і надрукувала фото лежачого канцлера під величезним заголовком «Фіаско» на першій шпальті, чим викликала законний гнів глави уряду. Все це не завадило канцлерові запросити редактора «Більд» Ханса Германа Тід’є в свою передвиборну команду на посаду головного консультанта з проведення кампаній, зокрема — плакатних. Очевидно, вміння влучити в нерв німецького виборця важить сьогодні для ХДС значно більше, ніж особисті амбіції. Ясно, що такому консультантові треба платити значно більше, ніж йому платила могутня й багата «Більд».

Петер Штрук, керуючий справами фракції СДПН у бундестагу, розцінив прихід високопрофесійного бульварного журналіста Тід’є в протилежну команду як «початок кампанії обливання брудом із боку ХДС». На що була відповідь з адміністрації канцлера: «Дієві передвиборні кампанії не означають ударів нижче пояса».

Кілька днів тому було звільнено і непомітного прес-секретаря уряду Петера Хаусманна, і на його місце прийшов впевнений у собі депутат бундестагу Отто Хаузер. Хаузер теж має посилити передвиборний штаб канцлера, скерувавши сотні працівників потужної прес-служби на роботу «во славу канцлера», а не Німеччини в цілому, як це має бути. Нинішнього вівторка представив свій передвиборний штаб і Герхард Шрьодер. До нього увійшли такі відомі політики як Рудольф Шарпінг, Оскар Лафонтен, Франц Мюнтеферінг, перебіжчик із табору «зелених», і колишній адвокат в процесі керівників терористичної «РАФ» Отто Шілі. Планується створити і міністерство розвитку східних земель, яке має очолити саксонець Рольф Шванітц.

Спочатку така презентація планувалася на червень. Шрьодер переніс її, «щоби припинити розмови», які ведуться в основному навколо тих політиків, котрі залишилися за бортом такого вибору кандидатів на міністерські портфелі. Преса активно обговорює цей не зовсім очікуваний набір. Керівник парламентської групи ХСС Міхаель Глос процідив не без заздрощів: Шрьодер своїми рішеннями «завжди вміє витягти повідомлення в пресі». Причому безплатно.