Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Як вибрати фільтр грубої очистки води для квартири або будинку

22 вересня, 15:03

За словами спеціалістів, фільтр грубої очистки води потрібен для видалення найбільших нерозчинних часточок забруднювачів. Даний пристрій буквально є основою для повного циклу очистки води, оскільки якщо не видалити найбільші частки, подальші етапи не матимуть жодного сенсу. У зв’язку із цим, потрібно знати, як обрати фільтр грубої очистки та на які особливості варто звернути уваги при виборі.

Конструкція та інші особливості фільтрів грубої очистки

Вода із нерозчинними рештками не просто непридатна для пиття. Ця рідина може спричинити пошкодження електроніки у пральній та посудомийній машинах та навіть порушити роботу змішувача води. Крім цього, тверді часточки також мають поганий вплив на трубопровід та шланги. Саме у позбавленні від цих потенційних неприємних наслідків і допомагає груба очистка води.

Прилади для першого етапу очищення води можуть відрізнятись у конструкційних елементах, але принцип роботи у них доволі схожий. Всередині знаходиться елемент фільтрації, який може бути представлений металевою сіткою, картриджем або диском. Також там знаходиться ємність для збору забруднень, також відома як грязьовик. Щоб ефективність очищення води була на стабільному рівні, ємність потрібно промивати у ручному режимі.

Іноді пристрій також комплектується вбудованим манометром. Це дозволяє відслідковувати тиск води у рамках системи. Дана особливість значно спростить обслуговування приладу, оскільки дає можливість слідкувати за станом роботи системи. Приміром, падіння тиску може свідчити про те, що пора промити або замінити фільтрувальний елемент. Хоча деякі пристрої комплектуються системою самостійного промивання.

Різновиди фільтрів грубої очистки

Засоби для грубої очистки води можна умовно розділити за типом фільтрувального елементу, який і лежить у основі пристрою. Розуміння переваг та недоліків, характерних для того чи іншого різновиду фільтру надає можливість біль кваліфіковано підійти до вибору пристрою.

Сітковий фільтр

Вважається найбільш базовою моделлю для очистки води. Має всередині циліндр, виготовлений з дрібнопористої сітки, розмір отворів якої варіюється від 50 до 400 мкм. Відвід для забруднень або грязьовик відводиться убік. Сітковий фільтр має наступні переваги:

• простота у встановленні;

• легкість в обслуговуванні;

• можливість тривалий час використовувати сітку без заміни за умов регулярного промивання.

Обслуговувати даний різновид фільтрів справді надзвичайно легко. Щоб промити сітку та почистити грязьовик, достатньо перекрити воду та відімкнути кришку відстійника. Головним недоліком у даному випадку вважається неможливість змінити хімічний склад води, але груба очистка нічого подібного і не передбачає.

Картриджний фільтр

Прилад, у основі якого лежить такий фільтрувальний елемент, як картридж (також іноді згадується як патрон) наразі вважається одним із найефективніших способів грубого очищення води. Здатний затримувати нерозчинні частки розміром до 0.5-1 мкм. Має вигляд пластикової склянки, всередині якої розташовується циліндричний картридж. Завдяки тому, що склянка прозора, можна слідкувати за ступенем забруднення картриджу та накопиченням осаду, що дає змогу швидко провести очистку відводу за необхідності. Подача та відведення води відбуваються через наскрізні отвори у кришці.

Як зазначають користувачі, єдиним недоліком є необхідність часто змінювати картридж. Певна річ, деякі люди вважають, що можна просто промити його проточною водою та поставити на місце. Однак через декілька циклів подібної очистки патрон просто втратить свою ефективність, а очищувальні волокна стануть середовищем для розмноження мікроорганізмів. Внаслідок цього, краще не економити.

Іноді для нівелювання потреби регулярно змінювати фільтрувальний елемент встановлюють двоетапну систему грубої очистки з сітчастого фільтру та картриджу.

Дисковий фільтр

Найчастіше дискові фільтри використовуються для приватних будинків та котеджів, куди вода поступає з підземного джерела. Сам фільтр частково нагадує картридж, але з відчутною різницею. Внутрішній блок очищення формується з окремих пластикових дисків із дрібнопористою поверхнею, що вставляється у циліндр.

Ефективність роботи такого фільтру, перш за все, пов’язана із розмірами канавок, які формуються при монтуванні дисків. Одним із плюсів такого методу очищення є набагато більший експлуатаційний період порівняно з іншими системами фільтрації, розглянутими вище. За необхідності можна витягнути фільтр, промити та знову поставити на місце. Конструкційні особливості дозволяють так робити без шкоди для роботи.

Дані поради дозволять із легкістю обрати потрібний фільтр для грубого очищення води. Все що потрібно – визначитись із оптимальним варіантом для конкретних умов.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати