Відтепер – й вікна

У Львові в історичній будівлі вперше повернули дерев’яні вікна за Програмою співфінансування

«День» неодноразово розповідав про реставрацію історичних дверей у середмісті Львова і кожного разу згадував про те, що роботи з відновлення відбуваються спільнокоштом – в межах міської Програми співфінансування, яка чинна з 2018 року. І от на сайті ЛКП «Бюро спадщини» з'явилася інформація про те, що в історичній будівлі Львова вперше пластикові вікна замінили на копії автентичних дерев’яних і також в межах щойно згаданої міської Програми співфінансування. Скористались такою можливістю мешканці житлового будинку на вул. Вороного, 5 – місто компенсувало їм 50% вартості вікон.

4

Мешканці подали заявку на участь у програмі ще 2020 року, а черга прийшла цієї зими. Майстри розпочали роботи в січні.

Загалом підрядна організація виготовила три вікна та два балконні дерев’яні блоки за зразком інших автентичних вікон у цьому будинку.

«Через заміну дерев’яних вікон на металопластикові, з різним характером членування, спотворюється вигляд будинку, – говорить директор ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Павло Богайчик. – Крім того, у старих будинках погана система циркуляції повітря, через що приміщення, де встановленні металопластикові вікна, недостатньо вентилюються. Як наслідок – грибок та цвіль на стінах. Програма покликана допомогти мешканцям відновити у своїх оселях вікна, аналогічні до збережених історичних. Таким чином мешканці отримують якісні віконні заповнення, а будинок стає привабливішим».

2

3

За словами керівника управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, заміна вікон на вул. Вороного, 5 – це добрий прецедент, який може запровадити моду на якісну дерев’яну столярку, максимально наближену до автентичного вигляду. Також п. Онищенко нагадує, що у Львові чинна Програма співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яні, яка передбачає, що при реставрації 60% вартості робіт оплачує міська рада, а 40% – мешканці. В разі заміни пластикових вікон на дерев’яні частки спільнокошту – 50Х50.

Подати заявку на участь у Програмі співфінансування може кожен власник приміщення в історичній частині Львова. Набір проводять щороку у вересні.

Детальніше, як це зробити, тут .

Львівська міська рада просить долучатися всіх охочих.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»

Фото сайту ЛКП «Бюро спадщини»