У парку «Київська Русь» відбудеться Чемпіонат з верхової стрільби з лука на Кубок князя Володимира

5 і 6 червня в Древньому Києві Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь») пройде Чемпіонат з верхової стрільби з лука "Київська Русь" на Кубок князя Володимира. Найсильніші кінні лучники світового рівня з'їдуться до Древнього Києва, щоб змагатися у видовищному мистецтві стрільби з лука верхи на конях

Князівство Київська Русь – це єдине місце в Україні, де проходять змагання з цього найдавнішого бойового мистецтва – верхової стрільби з лука, що має повне право вважатися традиційним українським. Унікальність цього виду спорту полягає в поєднанні спортивного азарту, яскравих історичних костюмів, грації коней і романтики давнини, що не залишить байдужим нікого.

5 і 6 червня з різних куточків України до Князівства з'їдуться спортсмени-віртуози світового рівня, щоб змагатися у влучності стрільби з традиційного (історичного) лука верхи на конях, на повному скаку. Це неймовірно складне завдання для учасників змагань, але в той же час, азартне і захоплююче видовище для глядачів!

Українці-русичі знайомі з верховою стрільбою з лука з більш ніж тисячолітньої давнини. Прекрасно володіли даним бойовим мистецтвом і активно розвивали його скіфи, сармати, народи, що населяли Київську Русь, козаки Запорізької Січі тощо. В світі верхова стрільба з лука надзвичайно популярна. Команди кінних лучників є в більше ніж 60 країнах світу.


Особливістю змагань з верхової стрільби з лука є відсутність поділу на чоловічі та жіночі категорії. Тут панує повна гендерна рівноправність. Цей вид спорту поєднує історичні традиції з найсучаснішими тенденціями, тому він надзвичайно популярний за кордоном.
Змагання кінних лучників пройдуть у декількох стилях, які використовувалися в Київській Русі й Азії у середні віки. На учасниках змагань будуть історичні вбрання та легкі обладунки. Обов'язкова вимога - використання історичної зброї: традиційних лука і стріл із натуральних матеріалів, виготовлених за стародавніми технологіями.Конкуренція між учасниками буде жорсткою, адже переможці отримають можливість представляти нашу країну на міжнародних змаганнях.
Спортсмени та актори-каскадери виступатимуть у тандемі з кіньми рідкісних стародавніх порід, зібраних з усього світу в Княжій стайні. Гості можуть підійти до цих унікальних тварин, погладити їх, сфотографуватися та здійснити прогулянку верхи або в екіпажі.
У перервах між змаганнями на відвідувачів чекає цікава пізнавальна програма на історичну тематику з кінними виступами та традиційними давньослов’янськими забавами. Мешканці Древнього Києва запросять гостей взяти участь у цікавих конкурсах, іграх і танцювальних флеш-мобах.Гості Древнього Києва зможуть відвідати музеї та експозиції, пролетіти на канатному спуску над Лісовим озером, постріляти з лука в середньовічному тирі, перевдягнутися в костюми часів Київської Русі, завітати до знахарки-волхвині та доторкнутися до древніх таємних знань, а в середньовічних крамницях вибрати на пам'ять сувенір ручної роботи.Підкріпитися можна буде смачними стравами з вогню, приготованими княжими кухарями на Середньовічній кухні. Охочі продовжити відпочинок можуть залишитися на ніч (за умови попереднього бронювання).

Захід  проходитиме під відкритим небом з урахуванням норм карантинного режиму.

Древній Київ відкривається о 10:00. Програма розпочнеться близько 14:00. Завершення програми суботу, 5 червня близько 19:00, в неділю, 6 червня 18:00.
У програмі можливі зміни.
Древній Київ розташований у селі Копачів Обухівського району Київської області.
GPS-координати:  +50° 8' 44.31", +30° 28' 26.90"
Детальна інформація на сайті: www.parkkyivrus.com