Тепер не тільки найвища, а й як новенька

У Львові триває Програма з реставрації історичних дверей

Щойно відновлена брама на вул. Ольги Кобилянської, 18 – вже 169-та за ліком від початку дії Програми співфінансування, яка чинна з 2018 року.

 

За інформацією, що її надає координатор програми – ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, це одна з найвищих брам у місті, адже висота конструкції – понад чотири з половиною метри. 

Реставраційні роботи майстри розпочали ще взимку. «Брама перебувала в поганому стані, була покрита чорною фарбою та потребувала багатьох вставок, – говорить відповідальний за виконання робіт Ігор Вардзаль. – Було втрачене завершення притульної планки, а нижня частина брами цілком струхлявіла від замокання та тривалого користування. Все це довелося відновлювати». 

18

Брама на вул. Ольги Кобилянської, 18 до відновлення.

18

Брама на вул. Ольги Кобилянської, 18 після відновлення.

Ускладнювала роботу реставратором і висота брами, яка становить 4,6 метра. Зокрема, при відновленні світлика (це вікно над дверима. – Т.К.), а у цих дверях він доволі нетиповий – поділений навпіл, на ще два світлики, по вертикалі.

Загальна вартість робіт становила 70 000 грн. З цієї суми місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців – це близько 21 000 грн, про що розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Далі буде.

Тетяна КОЗИРЄВА, «ДЕНЬ»

Фото ЛКП «Бюро спадщини»