Спільнокоштом

У Львові тривають роботи з відновлення історичних дверей

«День» неодноразово повідомляв про Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам, що працює з 2018 року.  Йдеться про те, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

«Ще одні відреставровані двері прикрашатимуть будинок у самому центрі Львова. Цього разу фахівці відновили браму у будинку на Руданського, 1», – зазначено у повідомленні на сайті Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. Роботи фахівці розпочали ще до початку повномасштабного вторгнення агресора в Україну.

«Це дубові історичні двері, які були у поганому стані, зокрема, через нефахову реставрацію у минулому, – говорить реставратор Павло Войтович. – Брама мала суттєво втрачене декоративне оздоблення. Тож ми знайшли такі ж самі двері на вулиці Тиктора і за тими ескізами зробили копії елементів, яких не вистачало».

Крім того, в цій брамі на вулиці Руданського, 1, реставратори відновили втрачені раніше віконця на завісах, які відчиняються з боку під’їзду. Такі віконця колись робили для того, щоб зручно було мити скло.

«А у світлику ми замінили просте звичайне скло на фацетоване та також внизу брами поставили втрачений раніше відбійник для ніг. Загалом довелося замінити приблизно 10% зіпсованої часом деревини», – додає майстер.

Загальна вартість робіт – 50 586 грн. З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців у відновлення брами становив 15 1476 гривень.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото сайту Бюро спадщини управління охорони історичного середовища