МЕНЮ

Нові умови – нові виклики

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
12 липня, 2020 - 11:19
Літня школа україністики МІОКу «Крок до України» відбудеться онлайн. Вперше!

Це вже тринадцята така школа, що її організовує Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Дванадцять попередніх відбувалися в очному форматі – у Львові та навіть на виїзді – в Казахстані й Аргентині, про що «Дню» розповіла директор МІОКу Ірина Ключковська. «Ми делегували за кордон викладача, котрий працював з групою тамтешніх студентів. Прекрасні стосунки залишилися і з одними, і з другими. Вони згодом були учасниками багатьох наших подій. Але нам, звичайно, хочеться працювати з представниками української діаспори, які вже втрачають мову, бо є третім чи навіть четвертим поколінням. Маю зазначити, що щораз більше стає людей, котрі хочуть відновити знання мови. Але найцікавіше нам працювати все ж таки з іноземцями – з людьми, які не мають етнічного українського походження. Чому? Та тому що саме через них, через знання ними української мови поширюється інформація про Україну в тих середовищах, де вони є».

Отже, от-от, 13–26 липня 2020 року, віртуальними слухачами школи стануть громадяни Аргентини, Бразилії, Іспанії, Німеччини, Польщі, Росії та Румунії. В МІОКу розповідають, що це люди різних професій та зацікавлень: «Фотографиня, кінорежисер, археолог, викладач, перекладач, студент; ті, хто захоплюється математикою, психологією, туризмом, кулінарією, політикою, важкою музикою; ті, для кого українська – мова коханої людини, мова матері чи дідуся; ті, хто мріє стати перекладачем з української, викладачем мови, жити та працювати в Україні; ті, хто відкриє для себе Україну вперше чи – наново».

У програмі школи «Крок до України» – два тижні інтенсиву з української мови як іноземної, розмовної практики з носіями мови, дискусійних клубів за участю відомих особистостей, пізнання української культури – від фольклору до сучасного мистецтва.

Відкриття навчання – 13 липня о 15.20 у ZOOM. На «урочистій лінійці», як і годиться перед інтенсивним навчальним періодом, – знайомство та відповіді на запитання, а до участі у святі «першого дзвінка» Літньої школи україністики МІОКу «Крок до України» запрошені її слухачі та викладачі, також – представники посольств, громадських діаспорних організацій та засобів масової інформації.