Несподівані поломки міських автомобілів на евакуаційних маршрутах

За останні пів року багато українських автомобілів разом зі своїми власниками пережили випробування евакуацією. Міські машини, призначені для поїздки до офісу та магазинів, проробляли тисячі кілометрів за кілька днів і часто це не обходилося без поломок. Майстри СТО, до яких зверталися біженці, розповіли Avto.pro про виявлені слабкі місця.

Попереджений — озброєний: до чого готуватися водієві

1. Падають рівні всіх робочих рідин та мастил. Якщо ви ніколи раніше не їздили довго на високих обертах, «усушка та утруска» рідин може стати неприємним відкриттям. З собою треба обов'язково мати рідини на долив, а в дорозі уважно стежити за приладами, щоб не пропустити критичного моменту падіння рівнів.

2. Паливні фільтри забиваються, а форсунки засмічуються. Кількість поломок з цих причин на евакуаційних маршрутах дуже значна. Вирушаючи у довгий шлях, біженці беруть з собою каністри з паливом, і це правильно, але є «але». Ці каністри часто старі, і частинки іржі з них засмічують паливну систему. Заправка з нових каністр також може загрожувати при високій вологості, через те, що в бак потрапляє вода.

3. Розхідники зношуються швидше, ніж зазвичай. Оскільки евакуацію ніхто не планує заздалегідь, люди просто не встигають поміняти колодки, шланги, сайлентблоки та інше. Або ж впевнені, що ті ще послужать, але навантаження на автомобіль, що сильно зросли, обертаються прискореним зносом. Рекомендація тут лише одна: у нестабільних умовах міняти все завчасно, залишаючи запас міцності.

4. Низькопрофільні шини легко рвуться на трасах. Якість міжміських доріг часто бажає кращого. Трапляються асфальтові вибоїни, які просто розрізають шини низького профілю, призначені для міста. Кращим виходом перед евакуацією було б замінити шини на високопрофільні або як мінімум подбати про повнорозмірне запасне колесо.

Перелічені проблеми характерні для автомобілів віком від 10 років, яких абсолютна більшість на українських дорогах. З гарантією від неприємних несподіванок позбавить ТО перед початком шляху, яке точно коштує витрачених кількох годин часу. Адже несподіваний ремонт займе набагато більше.