Для комфортного розселення вагітних

У Львові ставлять тимчасові будинки для переселенок при надії

Будівництво двох будинків для вагітних переселенок, які знайшли у місті прихисток від війни, триває у районі вулиці Тракт Глинянський. Це спільний проєкт Львівської мерії та Товариства Червоного Хреста України, завдяки якому тимчасове житло отримають понад 100 майбутніх мам. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Будинки – двоповерхові, загальною площею 1300 квадратних метрів. В кожному будуть облаштовані найнеобхідніші умови для комфортного тимчасового розселення вагітних, які мають статус внутрішньо переміщених осіб: спальні кімнати, пральні, душові, вбиральні, кімнати відпочинку, дитячі зони, кухні, їдальні, котельні. А поряд із житлом запланований благоустрій, зокрема хідники і оглядовий майданчик. Наразі триває монтаж першого поверху.

«Очевидно, що для вагітних потрібно більше комфорту, ніж, наприклад, є у модульних містечках, – говорить заступник Львівського міського голови з містобудування Любомир Зубач. – Тут будуть окремі спальні та санвузли для майбутніх мам, а от для відпочинку та приготування їжі простори будуть спільними. Поруч є чудова зелена зона. Її теж приведемо до ладу – прокладемо доріжки, встановимо лавочки, одне слово, зробимо приємною для прогулянок і відпочинку. Цією зеленою зоною зможуть користуватись не лише жінки, які оселяться у цих змонтованих будинках, – вона для всіх мешканців району».

У департаменті містобудування ЛМР також зазначають, що формат будови зовсім інший, аніж модульне житло в містечках для переселенців у Львові. Будинки для вагітних зводять із дерев’яних конструкцій, які збирають просто на місці. За основу взятий досвід аналогічної будови у США.

Проєктували будинки львівські архітектори. Роботи виконує одеська компанія, яка через війну переїхала до Львова.

Фінансує проєкт «Червоний Хрест», інвестувавши у нього 26 млн грн. Добудувати житло планують до середини липня.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото Львівської міської ради (Роман КАЙМАН)