День Перемоги

У Львові представили виставку сучасних плакатів

Показ влаштували просто неба – у сквері «На валах». Експозицію склали з плакатів українського художника Андрія Єрмоленка та польського графіка Войцєха Коркуця.

Плакатів представлено понад сорок. Всі із серії «День Перемоги» і створені після 24 лютого 2022 року – у відповідь на російське вторгнення та героїчний опір України. «Проєкт символізує прагнення українців перемогти ворога», – зазначають у Львівській облраді. І додають, що упродовж травня виставка експонувалася у Варшаві, а до Львова її особисто перевезла Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч.

«Українці боронять не тільки свою батьківщину, а й  всю Європу, також – і Польщу, – сказала під час церемонії відкриття виставки Еліза Дзвонкєвіч. –  І ми за це вам вдячні і, як можемо, допомагаємо».

Підтримав у промові генконсула РП й перший заступник голови ЛОР Євген Гірник, котрий, зокрема, зазначив, що виставка нагадує про об'єднані зусилля обох народів. Також подякував Польщі за потужну допомогу й віру в спільну перемогу. «Разом ми пройдемо ці часи, вистоїмо і досягнемо мети», – сказав Євген Гірник.

Виставка «День Перемоги» у сквері «На валах» привернула увагу і пересічних городян, і гостей міста, і представників обласної гілки влади.

Оглянути експозицію встигнуть всі охочі – вона буде розгорнута для огляду упродовж двох тижнів. 

Довідково:

Андрій Єрмоленко – український художник, ілюстратор і дизайнер, артдиректор «Українського тижня». Відомий в Україні завдяки нашивкам для сотень Євромайдану і воїнів АТО (зокрема, «Укроп»), серії неофіційних логотипів для найбільших міст України «United Colours of Ukraine». Також він є автором серій робіт «Шевченкініана», «Зоряна Україна».

Войцех Коркуць – польський дизайнер, ілюстратор. 2005-го включений до каталогу «200 найкращих ілюстраторів світу», опублікованого Lürzer's Archive. Його роботи багато років публікуються в закордонних виданнях, їх неодноразово відзначали в «Європейському щорічному дизайні», журналі «Принт» та в американському конкурсі «Креативність».