Битва за "Дніпро" - 97

Днями Фонд держмайна України оголосив про намір продати на тендерній основі контрольні пакети акцій столичних готелів "Київська Русь", "Дніпро", "Україна" та "Братислава" потенційним іноземним інвесторам. Що різними учасниками майбутньої процедури сприймається неоднозначно. Причому особливо заплутаною виглядає ситуація з готелем "Дніпро" на Європейській площі.

Уже сам по собі статус готелю, розміщеного в найпрестижнішій та найзручнішій частині столиці, видається на загальному "готельному" тлі міста досить специфічним. Свого часу, отримавши підтримку галузевого міністра, дирекція та трудовий колектив змогли уникнути неприйнятної для надприбуткового готелю корпоратизації. Готель залишився повністю державним підприємством - одним із лічених великих готелів Києва з незмінною формою власності, в той час як поділ фондових ресурсів уже відбувся або завершується в готелях "Театральний" (в Московському районі), "Салют", "Мир", "Санкт-Петербург" та деяких інших. На думку керівника Управління готельного господарства міста Михайла Шпарика, це сталося головним чином через неповороткість трудового колективу готелю.

У самому готелі ситуацію коментують інакше. "У Печерському районі, де розміщений "Дніпро", рекордні надходження податкових відрахувань до скарбниці фіксуються саме по нашому готелю. Випередивши місцевих промислових гігантів, лише торік "Дніпро" відрахував у вигляді податків 2,3 млн. доларів. І приватизувати високорентабельний готель у такий спосіб, як це замислив ФДМ - майже те ж саме, що зварити курку, що несе золоті яйця. Від цього виграють нові власники (які напевне зразу ж знайдуться), але тільки не державна скарбниця", - зазначив у розмові з кореспондентом "Дня" Віталій Христенко.

Узагалі ж не тільки з міркувань здорового глузду, але й за дійсним в Україні законодавством пріоритет на володіння контрольним пакетом акцій належить трудовому колективу, але аж ніяк не іноземному інвестору. Тим не менш попередній розклад по "Дніпру" на сьогодні такий: не менше 51% акцій відходить закордонному інвесторові (кандидатури претендентів, якщо такі й є, наразі не розголошуються); решту в тій чи іншій пропорції колектив ділить з містом. Що ж до побоювань трудового колективу стосовно "чистки" в лавах персоналу після зміни форми власності, то тут Михайло Шпарик не передбачає яких-небудь катаклізмів. Хіба що можуть звільнити людей пенсійного віку, яким і так пора на спочинок, - уточнив Михайло Миколайович.

Хоч би як там було, на сьогодні відомостей щодо будь-яких конкретних строків майбутніх змін у стінах "Дніпра" поки що немає. Більш того, немає, власне, й предмету торгу: акцій. Готель же державний...