«Добрі події роблять мене щасливішою, а негативні - сильнішою!»

Дарина ЛИТОВЧЕНКО, солістка Національної Львівської опери ім. С. Крушельницької:

НОВОРІЧНА АНКЕТА «ДНЯ»

1. 2021-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).
2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше). Яких би тем хотілося від наших журналістів у наступному році?
4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?
5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?
6. У 2021-му "Дню" виповнилося 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


Дарина ЛИТОВЧЕНКО, солістка Національної Львівської опери ім. С. Крушельницької:

1. Якщо розглядати 2021 рік на фоні історії, то треба зазначити масову вакцинацію населення від COVID-19, бо  пандемія вже стає звичною частиною життя. Також насичені культурні події України, прем'єри, фестивалі, конкурси.

2. Герої - всі люди, які не дивлячись на обставини і невизначеність завтрашнього дня через пандемію, все одно не втрачають оптимізму і віру у краще майбутнє. Це лікарі, які рятують життя. Митці, які нас надихають. Рідні, які поряд з нами, що б не сталося. Друзі та однодумці, поряд з якими не хочеться думати про погане.

Антигерої є завжди, але намагаюся не зосереджуватися на поганому.

3. Оскільки я є представником культури, то найбільше мене цікавили саме статті присвячені культурним подіям. Зокрема, про прем'єри "Алкіда" і "Сокола" Дмитра Бортнянського у Львівській Опері, про "Казки Гофмана" у Національній опері України, про "Вишиваного короля" в Схід-Опері, балет "Алладін" Олександра Родіна,  "School of Rock" у Київській опері. Стаття про "Летючого голандця" під орудою Оксани Линів на Байройтському фестивалі, про Всеукраїнський оперний форум "Opera UA 2021", про премію "ГРА", про "Ковчег Україна", про музичний фестиваль "Австрійська осінь" тощо. Завжди люблю статті Тетяни Поліщук, Ольги Стельмашевської та Любові Морозової.

У наступному році хотілося б, щоб кожну знакову культурну подію висвітлювали кілька авторів. Можливо думки і сприйняття будуть різними, і це цікаво.

4. Якщо розглядати виключно 2021 рік, то знаковими подіями в моєму житті можу назвати свою першу "Богему" на сцені Львівської Опери. Партію Мімі я до цього  виконувала багато разів, але у Львівській Опері це була особлива вистава, інший оркестр, інший диригент та режисер, нові партнери по сцені. Це як наново закохатися в давно знайому партію.

Друга знакова подія - це прем'єра опери "Алкід" Дмитра Бортнянського, де я виконувала партію дещо демонічної богині Едоніди. Співпраця з німецьким режисером Андреасом Вайріхом та Оксаною Линів. Хочеться ще відмітити Анну Шетль, німецьку сценографку та художницю по костюмах, яка створила мені неймовірний образ на прем'єрі "Алкіда".

Третя знакова подія - дебют у партії Мікаели в опері Ж.Бізе "Кармен", мені пощастило працювати з прекрасним диригентом Іваном Чередніченко та зірковим партнером по сцені французом Полем Ґауглером у партії Хозе.

5. Цей рік навчив мене позитивно мислити і бути вдячною за всі події, які відбуваються у житті. Добрі події роблять мене щасливішою, а негативні - сильнішою!

6. Відчувалося, що 2021 рік для газети "День" ювілейний, статті були цікаві та яскраві, я дізналася про багато подій не тільки в Україні, а й у світі. Мені навіть здалося, що статей в цьому році було більше. І взагалі, хочеться подякувати всьому колективу газети "День" за чудову роботу, за натхнення, уважність та любов до своєю справи.