Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сенат Польщі ухвалив законопроєкт про продовження тимчасового захисту та допомоги українським біженцям

23 мая, 19:49

Польський Сенат на своєму засіданні ухвалив законопроєкт щодо продовження перебування і допомоги українцям, які прибули до Польщі після повномасштабного вторгнення рф.  Тепер його має підписати президент країни. Про це УНН повідомляє із посианням на сайт Сенату. 

Деталі 

Як повідомляєтсья, Сенат розглянув і проголосував за законопроєкт, який передбачає продовження з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025 року дії тимчасового захисту для громадян України, які були змушені покинути свою країну внаслідок війни. 

Також продовжено на 4 місяці термін подачі документів для отримання умовного права на заняття професією лікаря, стоматолога, медичної сестри та акушерки.  Було розширено доступ до медичних, сімейних та соціальних виплат, та можливість проживання в колективних засобах розміщення. 

Крім того, передбачається скасування пільг, пов'язаних з компенсацією витрат на проживання та харчування біженців війни, які несуть власники приватних приміщень, а також одноразової грошової допомоги для громадян України в розмірі 300 злотих.

З 2025/26 навчального року освітня допомога, так звана "800 плюс", для українських дітей буде виплачуватися, якщо вони отримують обов'язкову освіту. Для участі в додаткових безкоштовних заняттях з польської мови встановлюється максимальний термін - 36 місяців. 

Відповідно до закону, з 1 липня 2024 року фінансування підтримки у вигляді проживання та харчування біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі підписаної угоди з місцевою воєводою. 

Нагадаємо 

15 травня Сейм Польщі підтримав зміни до закону про допомогу українським біженцям. 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать