Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Попри ближні бої та дронову атаку, спецекіпажу поліції разом з волонтерами вдалося врятувати 14 мешканців з Красногорівки (відео)

21 мая, 17:16
Фото Національна поліція України

Це був лише один день з тисяч подібних, коли поліцейські ризикнули життям заради порятунку цивільних – і перемогли. Попри ближні бої та дронову атаку, спецекіпажу поліції разом з волонтерами вдалося врятувати 14 мешканців, а також з десяток собак і котів. Сьогодні вулиці, які ви бачите в репортажі, – вже в епіцентрі бойових дій, а все місто – у вогні, проте «Білі Янголи» досі не полишають спроб вирвати людей з рук смерті, повідомляє Головне управління Національної поліції в Донецькій області.

У Красногорівці групі «Білий Янгол», що працює на Мар’їнському напрямку, довелося стикнутися з новою тактикою бою ворога та евакуйовувати людей під масованими ударами керованих авіабомб та FPV-дронів. І цього разу, поки тривала евакуація, росіяни обстріляли приватний сектор з безпілотників, залишивши обгорілі руїни будинків і автомобілів.

Інший виклик – відкритий степ, де евакуаційний транспорт – як на долоні у ворога. Здолати незахищений простір і залишитись живим можливо лише на швидкості 120 км/год та вище.

Коли окупант посилив натиск на місто, запит на виїзд від населення значно зріс. Щодня поліція евакуювала по 10-20 мешканців. Аби врятувати якнайбільше життів, «Білі Янголи» залучили волонтерів та вивозили людей трьома екіпажами, кожен з яких робив по декілька рейсів на день. Керував гуманітарною місією начальник поліції Курахового Артем Щусь.

Евакуація відбувалася в два етапи: правоохоронці на броньованому мікроавтобусі забирали жителів з лінії фронту та швидко доставляли до імпровізованого «пункту збору», розташованого … в гаражі. Він також слугував укриттям від дронів. Тут жителів підхоплювали волонтери та везли вже до більш безпечних регіонів.

Саме в цьому гаражі поліцейські чули найстрашніші та найщемливіші історії.

«Я хочу додому, але додому вже не можна, - плаче жінка, - мене обстріляли, на городі – чотири прильоти, а поряд будинків взагалі немає».

«Це Кузя, йому пів року, він зі мною спить, як його кинути», - літній чоловік притискає до себе кота, а іншою рукою гладить собаку. Його рідні кажуть, що він відмовлявся евакуюватись без своїх тварин.

Зараз доступ у Красногорівку вкрай ускладнений, проте поліцейські при можливості намагаються врятувати тих, кого ще можна. У місті залишається близько 500 жителів.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать