Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Фільм «Звідки куди» про евакуацію українців на початку 2022 року номінований на нагороду Міжнародної асоціації документального кіно

27 ноября, 16:48

Міжнародна асоціація документального кіно (IDA) оголосила список номінантів на щорічну премію (IDA Documentary Awards). До списку увійшов фільм «Звідки куди» (In the Rearview) польського режисера Мачека Хамели, якому йдеться про евакуацію українців з прифронтових територій на початку повномасштабного вторгнення. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук.

Міжнародна асоціація документального кіно (International Documentary Association) створена у 1982 році в США. Вона підтримує роботу документалістів та культуру документального кіно, захищає права документалістів, активістів та журналістів у світі. Цьогоріч, 12 грудня, відбудеться 39-та церемонія нагородження премією асоціації. Документальний фільм «Звідки куди» режисера Мачека Хамели оголошено номінантом у категорії «Кращий повнометражний документальний фільм». Список номінантів було зформовано з шортліста премії фахівцями із 40 країн світу.

Документальний фільм «Звідки куди» режисера Мачека Хамели привернув увагу європейського глядача і зараз продовжує доносити щемливі історії українців, що рятувались від війни, по всьому світу. Прем'єра документального фільму «Звідки куди», що є копродукцією Польщі, Франції та України, відбулася на Каннському кінофестивалі у травні 2023 року, стрічка вже отримала низку нагород, зокрема: «Головну нагороду журі» на британському кінофестивалі Sheffield DocFest; «Найкращий український повнометражний документальний фільм» на Одеському міжнародному кінофестивалі та ще 17 нагород на інших міжнародних кінофестивалях.

Опис фільму:

Перші дні вторгнення Росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. «Звідки куди» — це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри. У польській та українській версіях назви фільму – Sk?d dok?d та Звідки куди, «звідки» (Sk?d) та «куди» (dok?d) – це звичайні питання, які ставляться при спробі пройти через безліч контрольно-пропускних пунктів, що розташовані на території України.

Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать