Добраніч, ведмеді

Притулок «Домажир» запрошує усіх охочих приготувати вольєри до зими

Це спільна справа громадської організації «Лісові ініціативи і суспільство» та ведмежого притулку «Домажир», що на Львівщині. Упродовж двох днів, 29-30 жовтня,  у всіх охочих є можливість долучитися до підготовки ведмежих вольєрів до зими. Робота передбачатиме прибирання та розчищення заростей на території притулку. «Учасники заходу зможуть поспостерігати за ведмедями та дізнатися більше про велич цих тварин, а також — насолодитись прогулянкою на території притулку, щоб краще ознайомитись з ним», — анонсують у ГО «Лісові ініціативи і суспільство».

Центр порятунку та реабілітації бурих ведмедів в Україні «Домажир» працює із 2013 року. Він з’явився за підтримки міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS, що базується у Відні. Наразі тут на площі понад сім гектарів перебувають 29 ведмедів. Як ідеться на сайті притулку, на території створено шість великих відкритих вольєрів, які забезпечують природні умови існування, а також чотири невеликі вольєри для адаптації ведмедів після їхнього порятунку.

А рятувати ведмедів доводиться не від природних ворогів, а від людини. Так, рік тому (27 жовтня 2020 року) до притулку перебралися Фрол та Фрося. Ці бурі ведмеді є братом та сестрою. Їм нині по три роки. До життя у притулку ведмеді слугували розвагою для туристів біля ресторанно-готельного комплексу у місті Сколе. Коли комплекс перестав працювати, його власники погодилися добровільно віддати ведмедів у притулок, що буває нечасто. Зазвичай тварин після визволення із контактних звіринців, готелів/ресторанів чи цирків-шапіто доводиться лікувати, реабілітувати і навіть замінювати маму-ведмедицю, якщо йдеться про зовсім малих ведмежат. І що найприкріше, що уникати таких історій можна — якщо одні перестануть утримувати диких тварин у неволі, сприймаючи їх за іграшку, і інші — не підтримуватимуть такий бізнес чи розваги.