5 подiй тижня, що минає

24 березня 2021 року. Берлін. На позаплановій нараді з керівниками урядів земель щодо подальшого протиепідемічного курсу канцлер ФРН Ангела Меркель зізналась, що рішення оголосити в Німеччині два додаткових святкових дні і продовжити великодні вихідні до п’яти днів було неправильним. І на цей крок Меркель пішла після того, як зазнала критики з боку представників громадськості та бізнесу, які розраховували на пом’якшення карантину. Глава уряду попросила вибачення у громадян. За її словами, це спричинило б за собою занадто велику кількість проблем і питань, які треба було б вирішити за кілька днів, а шкода від цього перевищувала би корисний ефект.

24 березня 2021 року. Афіни. Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, Принц Вельський Чарльз і Каміла, герцогиня Корнвольська, відвідують Національну галерею з нагоди відзначення 200-ліття війни за незалежність Греції. Грецька революція, або Грецька війна за незалежність 1821-1829 років — революція грецького народу, в результаті якого було повалено османське панування та завойована незалежність Греції. Початок повстання 25 березня нині святкується в країні як національне свято — День незалежності Греції.

24 березня 2021 року. Брюссель. Північноатлантичний Альянс має консолідовану позицію щодо поведінки Росії, яка вдається до репресій вдома та до агресії поза власними кордонами, тож союзники по НАТО продовжать давати тверду і рішучу відповідь на загрози з боку РФ. Про це під час пресконференції за підсумками другого дня зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. На саміті главам зовнішньополітичних відомств НАТО не вдалося узгодити спільну позицію щодо «Північного потоку-2», проти завершення будівництва якого виступають США, Польща і країни Балтії, а також щодо виведення військ з Афганістану.

21 березня 2021 року. Ватикан. Папа Римський Франциск (на фото він читає молитву у бібліотеці Апостольського палацу) наказав скоротити заробітну плату кардиналам на 10% і знизити зарплату більшості інших священнослужителів, що працюють у Ватикані, щоб зберегти робочі місця службовців, оскільки пандемія коронавірусу вдарила по доходах Святого Престолу. Папа Франциск видав указ, який запроваджує пропорційні скорочення, починаючи з 1 квітня. Представник Ватикану заявив, що більшість службовців не постраждають від скорочень.

24 березня 2021 року. На парламентських виборах (четвертих за останні два роки) в Ізраїлі, за результатами підрахунку 90% голосів, лідирує консервативна партія «Лікуд», очолювана прем’єр-міністром Беньяміном Нетаньягу. Якщо цей результат збережеться, «Лікуд» зможе отримати 30 зі 120 депутатських мандатів в парламенті. Зараз «Лікуд» має 36 місць у Кнесеті. Наразі не відомо, чи зможе Нетаньягу знайти достатню кількість союзників, щоб сформувати правлячу коаліцію, аби отримати крісло прем’єр-міністра знову. Так, разом з партією правого спрямування «Яміна» ексміністра оборони Ізраїлю Нафталі Бенета «Лікуд» може набрати лише 59 мандатів

Підготував Микола СІРУК, «День». Фото Рейтер