«Ви робите велетенську працю»
«Мрію, щоб студенти відвідали редакцію. Адже практико-орієнтоване навчання є ефективним для студентів-журналістів», – написала днями в листі до головного редактора «Дня» Лариси Івшиної Олеся МЕДИНСЬКА, кандидат філологічних наук, доцентка кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. І хоч редакція в умовах карантину переважно працює дистанційно, ми пішли назустріч проханню Олесі Ярославівни і зробили бліц-представлення наших проєктів для групи, що спеціально приїхала з Тернополя. Літня школа журналістики, Міжнародний фотоконкурс з понад 20-річною історією (нагадаємо, взяти участь у ньому можна до 10 жовтня), Бібліотека, яка щойно поповнилася фоліантом «Детокс» – лише частина проєктів «Дня», про які вдалося поговорити під час годинної зустрічі. Наші гості опинилися серед перших, хто зміг побачити і погортати книжкову новинку редакції, адже, нагадаємо, її представлення відбулося лише минулої п’ятниці. Цікаво, що під час зустрічі один зі студентів висловив враження, що «Детокс» це «новий погляд на літопис». А ще – книга одразу отримала свого нового читача в особі пані Олесі. Нагадаємо, кожен охочий також може придбати книгу за посиланням.
Чи важлива для журналіста ерудиція, чи зацікавить київську газету матеріал студента з Тернополя, на які теми бракує фахових журналістів – такі питання цікавили молодь, а це були студенти першого і другого курсів, а також їхніх викладачів.
«Я знаю ваше видання давно і вважаю його найкращим серед пресової журналістики, яка працює на Україну, – говорить про «День» Петро ГУЦАЛ, кандидат історичних наук, доцент кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. – Це й обговорення історичних проблем, і аналітика в контексті Майдану, війни… Те, що ви таке друкуєте і зокрема ось цю книгу «Детокс», а це збірник фахових, якісних статей, – це велика справа. Я переконаний, що ця книга знайде свого читача. Розвиток подій показує, що кожні три-п’ять років подібні речі треба піднімати знову, адже підростає нове покоління, що має бути свідомим. Дякую вам за ту роботу, що ви робите».
Ініціаторка візиту, пані Олеся Мединська розповіла: «Ця газета імпонує своїм інформаційним контентом, динамічною україноцентристською позицією. На нашій кафедрі газета «День» є об’єктом дослідження бакалаврських і магістерських робіт. Маю у своєму доробку статтю, у якій досліджувала проблему державотворення у газетному дискурсі, де серед інших газет проаналізувала і вашу. Ми стараємося популяризувати газету «День» серед студентської молоді, в науковому колі. Ви дійсно робите велетенську працю. Тому що ваша діяльність багатогранна».
Поділилася викладачка і першим враженням від уже свого «Детоксу»: «Переглянувши лише декілька сторінок, я бачу, що ви пишете про витоки української історії і розвінчуєте ті міфи і стереотипи, які нам насаджувала російська пропаганда, і це дуже добре».
«Дуже похвально, що ви актуалізуєте проблеми державності, важливі суспільно-політичні питання і події, які відбуваються в нашій державі. І при цьому займаєте правильну україноцентричну позицію. І так само у свої діяльності дотримуєтеся принципу достовірності, об’єктивності, точності і балансу думок. Низький уклін вам від усієї проукраїнської громадськості, тому що ця праця велетенська. Я щаслива, що наші студенти потрапили саме в це видання сьогодні, – підсумувала Олеся Мединська і звернулася до студентів: – Закликаю вас переглядати ці матеріали, передплачували це видання. Дякую «Дню» за вашу позицію і працю, тому що ви дуже багато робите для України і для державотворення».
Ми ж зі свого боку дякуємо за візит та інтерес саме до якісної преси. Думаємо, у таких свідомих викладачів неодмінно мають бути найуспішніші студенти. Редакція відкрита до вражень і діалогу з молоддю, головне – мати бажання ставати кращим. І сприяти, щоб на краще змінювалося і все наше суспільство.