П’ятірка найкращих заспокійливих препаратів
Нервові клітини відновлюються повільно, тому варто уникати стресу. Але в нинішніх обставинах українцям важко дотримуватися цього правила. Гарною підтримкою для нервової системи стають заспокійливі препарати, які приймають виключно за призначенням лікаря. Серед них можна виокремити декілька найбільш ефективних засобів.
Пустирник
Заспокійливі властивості собачої трави, або пустирника, були виявлені ще нашими предками. Тому екстракти на основі цієї рослини активно використовуються при порушеннях сну, стресових ситуаціях та інших дисфункціях у роботі нервової системи. Пустирник, який можна купити онлайн: https://anc.ua/ru/product/pustyrnyk, може входити до складу лікарських препаратів у зручних для застосування формах — таблетках, краплях, настоянках для заварювання чаю тощо.
Валеріана
Зрівнятися с собачою кропивою в контексті ефективного природного заспокійливого може хіба що валеріана. Екстракт із цієї рослини має седативну та снодійну дію. Препарати на основі валеріани відпускаються без рецепта та майже не мають побічних ефектів (окрім хіба що можливої алергії у деяких людей).
Адаптол
Заспокійливий засіб для дорослих допомагає зняти тривожність, нормалізувати настрій та ефективніше подолати стресовий період. Препарат впливає на когнітивні функції організму, але при цьому не спричиняє сонливості та інших побічних ефектів, характерних для антидепресантів. Його висока вартість може відштовхнути, тому засіб приймають у дійсно доцільних для цього ситуаціях за призначенням лікаря.
Гліцисед
Головною перевагою цього препарату є м’який заспокійливий ефект, який базується на активній речовині гліцині. Препарат покращує настрій та нормалізує сон, але при цьому не спричиняє звикання. Тому підходить для тривалого вживання, але з дотриманням визначеного виробником дозування.
Персен
Комбінований седативний засіб, в якому поєднується розслаблювальний ефект уже відміченої вище валеріани, а також м’яти та меліси. Препарат можна використовувати при легких нервових порушеннях, що супроводжуються дратівливістю, збудженням, мінливим настроєм, безсонням. Ліки можуть застосовувати навіть водії, адже вони не спричиняють сонливості, але для дітей він заборонений.
Це далеко не повний перелік седативних засобів, які можна знайти та купити на сайті аптеки АНЦ: https://anc.ua/ru. Для застосування доступні як синтетичні, так і рослинні препарати. Але варто пам’ятати, що заспокійливі медикаменти не є альтернативою повноцінному лікуванню. При серйозних нервових порушеннях варто звернутися до лікаря-психотерапевта для діагностики та розроблення індивідуального лікувального плану.
Рубрика
Суспільство