Верховний представник Європейського Союзу закликав провести розслідування порушень на виборах у Грузії
Боррель підкреслив, що міжнародні спостерігачі повідомляли про порушення під час виборчої кампанії, а також у день голосування. Вони також не визнали вибори вільними та чесними.
Верховний представник ЄС також закликав провести прозоре розслідування.
«Центральна виборча комісія Грузії та відповідні органи влади повинні розслідувати порушення, тиск і залякування виборців, що вплинули на довіру громадськості до процесу, про які повідомляли спостерігачі. Ці порушення повинні бути розглянуті швидко, прозоро і незалежно», - йдеться у заяві.
Дипломат нагадав, що Грузія є країною-кандидатом на вступ до ЄС, і тому «повинна продемонструвати свою відданість європейським цінностям, починаючи з повної прозорості виборчого процесу».
«Я попросив Комітет з питань політики та безпеки зібратися сьогодні для термінового обговорення складної ситуації в Грузії. Я також включив це питання до порядку денного Ради ЄС у закордонних справах у листопаді», - наголосив він.
Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки зазначив, що «народ Грузії протягом кількох місяців демонструє свою прихильність до демократичних цінностей та прагнення своєї країни до євроінтеграції».
«Вони заслуговують на ясність щодо виборчого процесу, на впевненість у легітимності наступного уряду. Важливо, щоб протести і реакція влади на них залишалися мирними. Необхідно зупинити відступ демократії в країні і гарантувати сприятливе середовище для ЗМІ, громадянського суспільства та опозиції, які складають плюралістичне, демократичне суспільство», - підкреслив Боррель.
Як повідомляв Укрінформ, міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування на виборах у Грузії, які відбулися 26 жовтня. Проросійська партія влади «Грузинська мрія», згідно з підрахунками ЦВК, здобула перемогу. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».
Опозиційні партії у Грузії також не визнають результатів парламентських виборів.
Зокрема Сполучені Штати вважають, що правляча партія Грузії зловживала держресурсами, купляла голоси та залякувала виборців під час останніх голосувань, щоби сфальсифікувати вибори та закликають провести розслідування всіх порушень.
Центральна виборча комісія 29 жовтня Грузії заявила про рішення перерахувати бюлетені на п'яти виборчих дільницях у кожному виборчому окрузі, щоб перевірити дані.