Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Німеччині сьогодні вибори президента

18 березня, 09:18

У Німеччині сьогодні пройдуть вибори президента країни, які були призначені на цей день після відставки з поста глави держави Крістіана Вульфа у зв'язку із звинуваченнями у використанні службового становища в особистих цілях і втратою довіри з боку громадян ФРН.

Основним фаворитом на виборах вважається 72-річний Йоахім Гаук, який був висунутий єдиним кандидатом від основних політичних сил країни - правлячого блоку ХДС / ХСС та Вільної демократичної партії (ВДП) і опозиційних Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) та "Союзу-90" / "зелених".

В епоху НДР Гаук був пастором в Ростоку (федеральна земля Мекленбург-Передня Померанія), і вже тоді став відомим своїми виступами на захист основних прав людини та охорону навколишнього середовища. Після возз'єднання Німеччини він працював уповноваженим уряду ФРН по роботі з архівами міністерства держбезпеки НДР ("штазі"). У 2010 році Гаук вже претендував на пост глави держави, але тоді делегати Федеральних зборів (конституційного органу, скликаних спеціально для обрання президента) проголосували за Крістіана Вульфа.

Суперниця Йоахима Гаука - 73-річна журналістка Беате Кларсфельда, яку висунула Ліва партія (ЛП). Вона відома тим, що після закінчення Другої світової війни вела непримиренну боротьбу за викриття нацистських злочинців, за що її прозвали в Німеччині «мисливицею за нацистами". У 1968 році Кларсфельда прославилася на весь світ після того, як публічно дала ляпаса тодішньому канцлеру ФРН Курту Георгу Кизингеру (1966-1969 рр.), звинувативши його в нацистському минулому. 

Джерело: liga.net

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати