Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ДЕНЬ. Оксана Продан: «Держава свідомо заганяє український бізнес у «тінь»

22 липня, 12:59

Держава ввела для найдрібніших підприємців єдиний соціальний внесок.  Таким чином, зменшення «тіні» у сфері малого та середнього бізнесу не відчутне жодним чином. Багато з них були змушені скласти посвідчення платника єдиного податку й почати працювати на свій страх і ризик, сплачуючи корупційний податок у разі перевірки.«День» поспілкувався з підприємцем, який, у силу податкових утисків з боку держави, вимушений працювати в «тіні». За його словами, у нашій державі немає способу працювати так, щоб і легально, і щоб не в збитоксобі.  «Хабарі все одно мусиш платити, «легал» ти чи «нелегал», - відверто говорить підприємець.

«Бізнес сьогодні змушений ховатися не стільки від фіскального тиску, скільки від адміністративного, - зазначає  Оксана ПРОДАН, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця».  «Тінь» у сфері малого та середнього бізнесу сьогодні просто змушена рости. Адже умови, які нині створюються державою, жодним чином не спрощують роботу підприємцю. Таке враження, що держава свідомо заганяє бізнес у «тінь». Замість легалізації, сьогодні у нас відбувається делегалізація доходів. Особливо прикро спостерігати за тим, як ідуть справи у підприємців сільської місцевості. Через те, що держава ввела єдиний соціальний внесок, вони були змушені офіційно закрити суб’єкт підприємницької діяльності (СПД), проте фактично здійснювати підприємницьку діяльність не перестали».

Проситуацію, у якій наразі перебуває малий та середній бізнес в Україні та проісторію підприємця, який змушений працювати «у тіні», читайтеу сьогоднішньому номері газети «День»

Детальніше читайте в сьогоднішьому номері "Дня"

Джерело: «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати