Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Працюючий садочок, з сучасним укриттям, дає можливість батькам працювати, - Лісовий

20 червня, 16:22

Відбулося відкриття сучасного антирадіаційного бомбосховища в дитсадку на Київщині. Проект вартістю 500 000 євро був профінансований Литвою та Тайванем і забезпечив обладнане сховище місткістю 90 осіб для дітей та персоналу садочка, повідомляє Урядовий портал.

«Працюючий садочок – це не лише фактор розвитку дітей, їхніх м’яких навичок, що насправді дуже важливо. Але це також фактор розвитку економіки, бо працюючий садочок, з сучасним укриттям, дає можливість батькам працювати. Тож дякую партнерам за цю інвестицію – і в людський капітал, і в українську економіку», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Проект передбачав перетворення наявного підвалу на повністю обладнане, безпечне і комфортне сховище з антирадіаційним захистом відповідно до всіх сучасних стандартів безпеки. Тепер у приміщенні облаштовані ванні кімнати для дітей і дорослих, спортивний куточок, медичний кабінет і кухню. Бомбосховище оснащене дитячими меблями та освітньо-розважальним обладнанням.

«Відбудова зараз, не чекаючи остаточної перемоги України, зміцнює стійкість країни. Вкрай важливо, щоб мирні жителі якнайшвидше повернулися до нормального життя та почувалися в безпеці. Литва залишається непохитною у підтримці зусиль України з відновлення та обіцяє продовжувати цю підтримку стільки, скільки буде потрібно. Я закликаю інші країни приєднатися до нас, щоб взяти більш активну участь у проєктах реконструкції України», — зазначила Вікторія Чміліте-Нільсен, спікер Сейму Литви.

Констанс Ван з Представництва Тайваню в Литві, які співфінансували проект, також додає: «Однією з причин, чому ми зосереджуємось на відновленні освітніх закладів, є віра в те, що діти – це майбутнє країни. Їхні права на освіту повинні бути забезпечені за будь-яку ціну. Ми дякуємо уряду Литви за тісну співпрацю з Тайванем та висловлюємо вдячність CPVA за реалізацію цього проекту, попри всі труднощі».

Дитячий садок обслуговує дітей не тільки з одного населеного пункту, а й навколишніх селищ. За словами директорки дошкільного закладу освіти Ольги Таращенко, нове сховище захистить дітей та забезпечить комфортні умови для перебування під час повітряних тривог. Вона висловила сподівання, що наявність безпечного простору вплине на рішення батьків, які евакуювалися, повернутися в Україну.

Ініціатива зі створення укриття реалізована литовським Центральним агентством виконання проектів (CPVA), Анна Молибога, представниця CPVA в Україні, зазначає:

«Забезпечення безпечних освітніх середовищ для дітей є пріоритетом для литовських проектів відновлення в Україні. Це не перший проект CPVA у цій галузі. Раніше CPVA вже відремонтувала сховище у дитячому садку "Рута" та побудували перше окреме бомбосховище для відновленої школи в Бородянці. Зараз CPVA реалізує спільний проект ЄС та Литви з будівництва нових бомбосховищ у зонах підвищеного ризику».

Довідково

Литва фінансує проекти з відновлення України через литовський Фонд співробітництва у сфері розвитку та гуманітарної допомоги. Загальна сума надходження в місцевий бюджет на відбудову становить 450 000 євро.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати