Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Донецькому обласному архіві збирають історії жителів регіону про їхній досвід під час війни

19 червня, 18:19
Фото з архіву "Дня"

Історії переселення, свідчення щодо злочинів росіян, розповіді про життя під час війни та дані про мешканців регіону, які боронять Україну — таку інформацію нині збирають у Донецькому обласному архіві, повідомляє Вільне радіо. Там кажуть: у майбутньому саме завдяки цим даним наші нащадки зможуть дослідити життя пересічних жителів області під час російсько-української війни. Долучитися до ініціативи може кожен охочий.

Про це на брифінгу розповіла директорка Державного архіву Донецької області Ірина Шишолік.

За її словами, нині архів наповнюють даними про російські злочини на території області та збирають історії людей.

“Ми збираємо фото та відео, які свідчать про факти злодіянь росіян на території Донеччини. Під час повномасштабної війни архівом зібрано вже близько 4,5 тисячі фото та близько 1,5 тисячі відео. Окрім того, ми проводимо пошук та збір інформації про загиблих героїв, військових, волонтерів, медиків та інших уродженців Донецької області, які чинять опір  та боронять нашу рідну Донеччину”, — повідомила Ірина Шишолік.

Та, продовжує посадовиця, шукають й інші історії мешканців Донеччини.  Можна навіть розповісти не власну, а знайомих чи родичів — тих, хто жив у регіоні.

“Якщо є бажання — запишіть, будь ласка, свою історію, свої переживання, опишіть події вашого життя під час російсько-української війни та зв’яжіться з нами. Ми з радістю приймемо на зберігання саме вашу історію. Нам зараз може здаватися, що це не важливо або це недостовірна інформація. Але по таких крупинках у майбутньому буде можливість дослідити саме життя пересічного громадянина під час війни”, — додала директорка Державного архіву Донецької області.

Нині в обласному архіві зібрали близько двох сотень таких історій. Аби розповісти про своє життя, ви можете:

  • зателефонувати в архів  і  викласти історію працівникам (вони все запишуть з ваших слів). Це можна зробити за номерами: +38 (093) 0945011, +38 (096) 2277168;
  • записати історію власноруч та відправити на електронну скриньку обласного архіву: [email protected].
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати