Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України включили вісім цінних археологічних об’єктів столиці

19 червня, 17:18
Фото з архіву "Дня"

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України включили вісім цінних археологічних об’єктів столиці, повідомляє пресслужба КМДА. Відповідний перелік об’єктів затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2024 року № 701. Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

«Ці об’єкти є надзвичайно цінними для нашої культури та історії. Вони є живими свідченнями минулих епох і відображають багатогранність нашої національної спадщини. Включення цих об’єктів до реєстру – важливий крок у збереженні та дослідженні нашої історії. Крім того, це підтвердження нашого зобов’язання перед майбутніми поколіннями зберігати унікальні пам’ятки та досліджувати їх, щоб краще розуміти наше минуле і формувати майбутнє. Вважаю, що включення цих об’єктів стимулюватиме нові наукові дослідження і відкриває нові можливості для науковців та культурологів у пізнанні нашої багатошарової культурної спадщини», – зазначила Марина Соловйова.

Йдеться про такі об’єкти культурної спадщини Києва:

  • Археологічний комплекс Кирилівського монастиря, ХІІ ст.;
  • Культурний шар монастиря ХІІ–ХІІІ століття, ХІІ–XVIII ст.;
  • Некрополь Кирилівського монастиря, ХІІ ст.;
  • Комплекс печерного монастиря в садибі Кирилівської церкви, ХІІ ст.;
  • Залишки монастирських споруд, мурів та Надбрамної церкви з дзвіницею Кирилівського монастиря, друга половина ХVIІІ ст.;
  • Смородинський археологічний комплекс, ІV–III тис. до н.е.;
  • Підземна споруда на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.;
  • Поселення трипільської культури на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.

Як зазначила Марина Соловйова, облікову документацію на ці пам’ятки розробили науковці Центру консервації предметів археології Департаменту охорони культурної спадщини. У грудні 2022 року Департамент зробив подання на Міністерство культури та інформаційної політики щодо внесення цих об’єктів до Держреєстру. У квітні 2023 року проєктну документацію розглянули на відповідній експертній комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини.

 
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати