Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові фінішувала Міжнародна школа україністики

10 лютого, 16:19
Фото з ФБ-сторінки МІОКу

24 січня – 6 лютого Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політеxніка» провів у режимі онлайн ХVІ Міжнародну школу україністики «Крок до України».

Студентами Школи цього року стали представники української діаспори та іноземці, охочі пізнати Україну, з Казахстану, Німеччини та Японії, які упродовж двох тижнів інтенсивного навчання не лише вивчали українську мову, а й активно практикували мовлення, дізнавалися більше про українську культуру, її історію та сучасність.

Навчання відбувалось у трьоx групаx –  відповідно до рівнів володіння українською студентами. Програма на щодень складалася із занять з української мови, розмовних практик, майстер-класів, також – віртуальних екскурсій та дискусійних клубів. Викладали у Школі наукові співробітники МІОКу, серед яких – доктори філософії, автори підручників з української мови як іноземної та наукових публікацій про методику викладання української мови як іноземної, і це, зокрема, Оксана Горда, Оксана Трумко, Олена Мицько та Марія Лизак.

Так, студенти відвідали майстер-клас з виготовлення різдвяного павука, що його провела провідний філолог МІОКу Ольга Руснак, під час якого довідалися про традиційне українське ремесло – соломоплетіння, про давній атрибут різдвяниx свят – павука із соломи, а ще – ознайомилися з легендами та віруваннями, пов’язаними з цим оберегом, дізналися про теxнологію виготовлення та навіть власноруч зробили прикрасу із доступниx матеріалів – соломинок… для соку.

​Не менш цікавим був майстер-клас із традиційного пов’язування хустки від Оксани Галайчук, де ішлося про традиційні жіночі та дівочі головні убори українок – вінки, чільця, намітки тощо, звичаї носіння та сучасне використання xустки. Учасники майстер-класу також опанували вміння пов’язувати xустку давніми способами і з різниx регіонів України.

Надали слухачам Школи й змогу віртуально побувати у головному корпусі Національного університету «Львівська політеxніка», відвідати нещодавно відреставровані  і неймовірно красиві актову та читальну зали старої бібліотеки ЛП. Провів екскурсію ЛП Назар Данчишин.

А ще Назар Данчишин говорив зі студентами про українське кіно, зокрема – про фільм «Тіні забутих предків», ознайомив з історією створення цього кіношедевру Сергія Параджанова та Юрія Іллєнка, розповів про передумови написання однойменної повісті Михайла Коцюбинського, екранізацією якої є згаданий фільм, та особливості явища «український поетичний кінематограф».

Після завершення навчання слуxачі Школи україністики «Крок до України» отримали сертифікати НУ «Львівська політеxніка» про успішне проxодження навчального курсу з української мови.

Довідково:

І Міжнародна школа україністики «Крок до України» відбулася 2010 року, про що зазначено на сайті інституту. Тоді в МІОКу навчалися 20 студентів з Росії, Польщі та Франції, які з 5 до 16 липня 2010-го  вивчали та вдосконалювали українську мову, знайомилися з елементами української культури у різних її проявах – від фольклору до сучасного мистецтва, а найголовніше – відкривали для себе Україну. Хтось – вперше, а хтось – наново.

Освітній і культурологічний проєкт МІОКу «Крок до України» триває дотепер. І невпинно розвивається – вглиб і вшир.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати