Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сергій Жадан розповів «Українському свідку» про апокаліпсис Харкова та мистецтво у воєнний час

26 квітня, 12:10

На YouTube-каналі проєкту «Український свідок» опублікували відео з інтерв'ю Сергія Жадана, українського письменника, який зараз перебуває у Харкові.

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». З початку повномасштабного російського вторгнення чоловік перебуває у Харкові та займається волонтерством. «Нам ще довго доведеться підбирати слова на значення своїх емоцій. Я ще ці слова для себе не підібрав, а тільки підбираю. Дуже важко іноді говорити і знайти ту інтонацію, якою я б міг пояснити те, що відчуваю», - розповідає письменник.

Розповідаючи про Харків, Сергій зазначає, що місто стоїть мужньо, проте є потенційною мішенню, а деякі райони виглядають досить апокаліптично: «Ти бачиш, що могло бути з цілим містом, якби наші їх відразу не зупинили».

За час війни письменник презентував книгу «Баю, бляха, бай» у бомбосховищі, проте чоловік запевняє, що після перемоги українці повернуться до тієї культурної реальності, яка була до воєнних дій. «Культурна складова додає життю якоїсь нормальності, а війна – це в принципі максимальна ненормальність дійсності і реальності. Навіть якщо культура не здатна тягатися з гарматами та ракетами, вона все одно здатна робити так, щоб ми лишилися собою», - запевняє Сергій.

На цій війні місця для артпідтексту Сергій не знаходить. Чоловік переконаний, що наразі ми закриваємо історичний гештальт та палко вірить у перемогу України.

Долучайтеся до проєкту Український свідок (Ukrainian Witness) на платформах:

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCSw52AtaknWAZLUP6ZCKm8A/featured
Facebook https://www.facebook.com/ukrainianwitness
Instagram https://instagram.com/UkrainianWitness
Telegram для українців https://t.me/UkrWitness
Telegram для росіян https://t.me/UkrainianWitness
Patreon, де нас можна підтримати https://www.patreon.com/UkrainianWitness

Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожу техніку, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, нам на пошту [email protected]. Ми підготуємо матеріали до публікації та зробимо так, аби їх побачив увесь світ!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати