Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ізраїль не дозволить країнам Балтії передавати Україні зброю ізраїльського виробництва

06 лютого, 15:49
Фото Reuters

Міністерство оброни Ізраїлю повідомило трьом прибалтійським країнам, що не надасть дозвіл на продаж протитанкової зброї ізраїльського виробництва Україні.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Breaking Defense.

Зазначається, що Ізраїль накладає суворі правила на зброю свого виробництва, які юридично обмежують можливість країни-покупця відправляти озброєння та військову техніку третій державі без дозволу початкового виробника. Ізраїль припускає, що Україна спробує роздобути протитанкову зброю Spike, створену спільною ізраїльсько-німецькою фірмою.

Представник Міноборони Латвії заявив, що «Латвія не планує відправляти в Україну будь-яку зброю, вироблену Ізраїлем», водночас підтвердив згоду США на постачання американської військової техніки. У МО Литви зазначили, що проводять «регулярні» переговори з ізраїльськими колегами, «проте в ході двосторонніх переговорів питання про передачу Україні зброї ізраїльського виробництва не порушувалося».

Аналітики відзначають, що Ізраїль прагне підтримувати добрі відносини з Росією.

За останнє десятиліття Ізраїль не продавав Україні жодної зброї.

Усі три прибалтійські країни замовили через компанію Eurospike GmbH, яка є спільним підприємством ізраїльської Rafael та німецьких Diehl Defense і Rheinmetall, протитанкову зброю Spike для власних потреб.

Раніше Естонія, Латвія і Литва оголосили про отримання дозволу на передачу Україні зброї американського виробництва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати