За тиждень із прифронтового Часового Яру евакуювали близько 15 людей
Упродовж минулого тижня з Часового Яру вдалось евакуювати близько 15 людей. Станом на 15 квітня 2024 року у місті залишаються понад 740 цивільних, які поки не наважилися виїхати. Їх місцева влада та волонтери забезпечують допомогою, повідомляє Вільне радіо.
Про евакуацію цивільних та ситуацію в місті станом на 15 квітня журналістам Вільного радіо розповів очільник Часовоярської ВА Сергій Чаус.
За його словами, впродовж минулого тижня (з 8 по 14 квітня 2024 року) з міста виїхали близько 15 людей. Жителів вивозили спецтранспортом, який їздив на місця евакуації за попередньою домовленістю.
“Приїхали та забрали людей залежно від того, куди вони збираються їхати. Якщо їдуть до рідних, то ми довозимо в Краматорськ або волонтери допомагають [доїхати] до Покровська. Якщо люди користуються нашою державною програмою, то в цьому моменті привозимо до шелтера, а далі вже потягом до Покровська їдуть далі”, — розповів Сергій Чаус.
Попри постійні обстріли у Часовому Ярі станом на 15 квітня 2024 року залишилися близько 740 цивільних, які не хочуть виїздити.
“Аргумент один і той же, так би мовити, козирний зі словами “як я покину те, де я народився, все життя прожив”. Це, звичайно, цікаво виглядає, але, на жаль, має місце бути”, — додав очільник Часовоярської ВА.
Він також уточнив, що російських військових на території міста наразі немає.
Цивільному населенню продовжують видавати різноманітну допомогу, запевнив Чаус. Зокрема, нещодавно місцевим жителям роздали нові ліхтарики від міжнародного “Червоного Хреста”, оскільки старі швидко виходять з ладу.
Раніше очільник МВА розповідав, що комунікації у місті відсутні. За його словами, росіяни зруйнували всі об’єкти критичної інфраструктури, тому все працює в ручному режимі.
Крім того, військова адміністрація та волонтери організували довіз гумдопомоги таким чином, щоб забезпечити кожен район Часового Яру.
Нагадаємо, воєнне керівництво Росії наказало своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня, стверджують у командуванні ЗСУ. Ймовірно, це пов’язано зі святкуванням загарбниками Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей відтинок фронту почали додатково підсилювати боєприпасами, дронами та засобами РЕБ.