Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мінстратегпром: Україна і Данія домовились про механізм фінансування виробництва української зброї

14 червня, 10:18

13 червня на полях 23-ого засідання Контактної групи з питань оборони України в форматі Рамштайн заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Сергій Боєв, Міністр оборони України Рустем Умєров та Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен підписали меморандум, який окреслює механізм фінансування закупівлі озброєнь українського виробництва для потреб Сил безпеки та оборони України. Повідомляє Урядовий портал.

“Данія надала обіцянку підтримувати оборонні зусилля України протягом наступних 10 років. Це потребує, серед іншого, більших обсягів виробництва озброєнь і боєприпасів. Тому сьогодні ми беремо на себе лідерство і відповідаємо на прямий запит України для того, аби в найближчому майбутньому були зроблені інвестиції в оборонну галузь України. Завдяки дансько-українській оборонній співпраці, ми забезпечимо більш швидку та ефективну військову підтримку на передовій, там, де це є важливим”, – сказав Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен.

Цей механізм передбачає можливість фінансування як за вже укладеними Агенцією оборонних закупівель Міноборони, так і за новими державними контрактами з українськими виробниками. Для здійснення фінансування сторони погоджуватимуть перелік озброєнь та суму фінансування на основі наданих українською стороною пропозицій, які будуть визначені на основі потреб Сил безпеки і оборони України та спроможностей українських зброярів.

“Важливість підписаного сьогодні документа полягає в тому, що ми зафіксували чіткий механізм реалізації проектів з фінансування закупівель озброєння, виготовленого українськими зброярами. Тепер ми переходимо до безпосередньої реалізації проектів з фінансування. Ми дуже вдячні Данії за готовність підтримати наших зброярів та за лідерство у створенні першого практичного механізму залучення коштів в наш ОПК”, – сказав Сергій Боєв.

“Це великий крок, оскільки Данія стала першою країною НАТО, яка інвестуватиме свої кошти у виробництво озброєння на території України. Це підтвердження того, що українська оборонна промисловість готова до співпраці на міжнародному рівні і здатна відповідати найвищим стандартам”, – зазначив Рустем Умєров.

Нагадаємо, Данія стала першою країною, яка долучилася до проекту ZBROYARI: Manufacturing Freedom. Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір серед країн-партнерів. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в 2024 році. Як заявляв уряд Данії, країна виділила на це $28,5 млн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати