Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Прем’єр-міністр: У двадцятих числах липня розраховуємо на покращення ситуації в енергетиці

11 липня, 12:31
Фото kmu.gov.ua

итуація в енергетичній системі України залишається надзвичайно складною. Через наслідки тотальних ворожих обстрілів та спеку погодинні відключення тривають і далі. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Повідомляє Урядовий портал.

Водночас, за його словами, у двадцятих числах липня очікується покращення ситуації.

«Завершаться ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Таким чином відключення будуть не такими тривалими», — відзначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зауважив, що ключовим напрямком роботи Уряду є розбудова децентралізованої генерації.

Зокрема, Уряд розробив і вже частково запустив комплекс заходів, що стимулюватиме громадян та бізнес до енергетичної стійкості.

Перша програма — кредити для громадян під 0%, до 480 тис. грн, на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії.

Друга програма — пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. До 150 млн грн, на строк до 10 років, під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації.

«На територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знижується до 1-5% на перші два роки, а кредити на інвестиційні цілі з наступного року можна буде взяти під 5% річних», — додав Прем’єр-міністр.

Третя програма — кредити для ОСББ та ЖБК на суму до 5 млн грн. За рахунок цих коштів співвласники житла встановлять сонячні станції і теплові насоси. Потім держава в межах програми «ГрінДІМ» компенсує їм 70% витрат на проект.

Четверта програма — кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних, під заставу обладнання.

«Спільно з НБУ ми провели роботу з банківським сектором, який готовий забезпечити таке кредитування», — зауважив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, до Верховної Ради подані законопроекти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання: «Очікуємо, що не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати