Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні значно зросла захворюваність на COVID-19: вже зафіксовано 17 підтипів штаму Омікрон

10 грудня, 13:13

Останнім часом в Україні значно зросла кількість хворих на коронавірусну інфекцію. Про запровадження карантинних обмежень в Чернівецькій області поки що мова не йде, хоча там наразі перевищено епідемічний поріг захворюваності.

Про це повідомили головний державний санітарний лікар Ігор Кузін та лікарка-вірусологиня Алла Мироненко в етері телемарафону.

Як розповів головний санлікар, щотижня в українські лікарні поступає 4000 хворих на COVID-19, переважно у важкому стані.

"Це більше, ніж минулого року, щонайменше на 40%. Разом із тим, якщо подивитися по інтенсивності епідемічного процесу, то він трошки більший, ніж минулого року, – лише на 8%", – зазначив він.

Він уточнив, що від початку епідеміологічного сезону в Україні від COVID та інших інфекційних захворювань вже померли 343 людини, серед яких – дві дитини.

У звʼязку з цим українців закликали вакцинуватися від коронавірусу, не чекаючи, поки захворюваність зросте ще більше. Вакцина Pfizer, ефективна саме від штаму Омікрон, вже наступного тижня буде доступна в усіх областях України.

Як пояснили під час дискусії медики, коли в Україну прийшов штам COVID-19 Омікрон, він витіснив всі інші штами вірусу, які циркулювали в країні раніше

Як кажуть фахівці, на сьогодні загалом в Україні зафіксовано вже 17 підтипів штаму Омікрон. Оскільки коронавірусна інфекція мала велику кількість мутацій, то захворювання зараз здебільшого перебігає легше, ніж у випадку з іншими штамами коронавірусу.

Однак попри це Омікрон є небезпечнимдля груп ризику:

  • людей віком 60-65+ років,

  • тих, хто має хронічні захворювання.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати