Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

32 постраждалі українці евакуйовані цього тижня на реабілітацію та протезування до закордонних клінік

10 грудня, 19:48
Фото moz.gov.ua

Міністерство охорони здоровʼя України у співпраці з Єврокомісією та іншими міжнародними партнерами продовжують евакуювати постраждалих українців до спеціалізованих клінік Європи на лікування та реабілітацію. 

Від початку війни у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік вже понад 4100 українців.  

Так, цього тижня було евакуйовано 25 пацієнтів до Франції, Німеччини, Нідерландів та Швеції. У групі евакуйованих – пацієнти з травмуваннями, та онкопацієнти з Києва, Черкас, Рівного, Вінниці, Львову та Харкова. 

Ще 7 пацієнтів евакуйовано цього тижня на лікування та реабілітацію до США та Польщі за допомоги благодійних фондів. 

Нагадуємо, що евакуюють дорослих та дітей із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. 

Спочатку міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряними госпіталями чи спеціальним авіатранспортом транспортують українців у країни Європи для спеціалізованого лікування. 

Звертаємо вашу увагу, що для громадян України існує кілька варіантів маршрутів, за якими вони можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців – шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4
  • Також нагадуємо, що евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон – абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за дороге лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.

Детально ознайомитися з особливостями та актуальними питаннями медичної евакуації для громадян України можна за посиланням

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати