Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Медіа-арт виставка «Крихка Межа»: українські митці презентуватимуть у Берліні мистецтво під впливом війни

10 листопада, 22:22

Галерея ZIMMER48

BERLIN-KREUZBERG, Zossener Str. 48

10–15 листопада

Відкриття виставки 10 листопада 18.00–20.30

Артист-ток 10 листопада о 19.00

Проєкт «Тимчасово Переміщене Мистецтво» проводить соціально-артистичне дослідження того, яке відображення у творчості українських митців знайшла повномасштабна війна. На виставці «Fragile Frontier» («Крихка Межа») 10–15 листопада у Берліні буде представлено роботи як відомих, так і молодих українських художників різних напрямків (відео, фотографія, анімація, колажі). Дехто з авторів залишається в Україні, дехто був вимушений виїхати до країн Європі.

Ранок 24 лютого 2022 року назавжди змінив життя українців. День, який розмежував життя на «до війни і після», об’єднав націю та водночас розділив відстанями та численними кордонами. Реальність, що розкололася, відобразилась і у втратах, і у розлучених сім’ях, і у зміні місця проживання. Для багатьох вона змінилася повністю. Для тих, хто поїхав, та для тих, хто залишився в Україні. У тому числі і для художників, мистецтво яких, як відомо, відображає емоційний резонанс подій навколишньої реальності.

Чи вплинули ці зміни на творчість художників? Що змінилось? Чи змінилось? Який імпринт подій у роботах тих, хто залишився в Україні, та тих, хто залишив країну? Чи є різниця у сприйнятті художників, що знаходяться по різні сторони кордонів? Чи стали вони частіше звертатися безпосередньо до теми війни чи, навпаки, намагаються сховатись у своїй творчості від цієї реальності?

Ці питання висвітлюються у соціально-артистичному дослідженні «Тимчасово Переміщене Мистецтво», яке складається з двох частин: артист-ток і виставка «Fragile Frontier».

Виставка «Fragile Frontier» – це спроба візуалізації цих болючих питань, і куратори пропонують оцінити результати дослідження саме глядачеві. У день відкриття, на артист-ток 10 листопада о 19.00 буде нагода обговорити це з присутніми митцями та обмінятися емоціями з авторами та експертами, які перебувають в Україні. Відеодокументація цієї дискусії згодом займе своє місце у галерейній експозиції.

Проєкт підтримується в рамках Projektfonds Ukraine від Goethe-Institut, що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини з метою зміцнення стійкості культурних та освітніх партнерів в Україні. Проєкт здійснюється у партнерстві з «Інституція Нестабільних Думок». 

Особлива подяка компанії Beam It – Projectoren &Medientechnik.

Кураторки проєкту: Ольга Кашимбекова та Наталія Манжалій.

Контактні особи:

Наталія Манжалій: +38 097 562 32 61, [email protected]

Ольга Рибачук: +38 091 604 84 94, [email protected]

Митці, учасники виставки:

Ольга Кашимбекова – відома українська відеохудожниця. Одна з її відеоробіт включена до колекції музею Людвіга в Будапешті. Ольга представить масштабну відеоінсталяцію «Вкрадені Кольори» у співпраці з французькою діджейкою та електронною музиканткою Ельзою Квінтін та відеоінсталяцію «Bunker». Зараз живе і працює в Одесі, Україна.

Оксана Чепелик – відома українська мисткиня, лауреатка провідних світових кіно- та медіафестивалів, таких як EMAF (Оснабрюк, Німеччина); Ars Electronica 2022 Award, (Лінц, Австрія), Guest of Honor, OVNi (Ніцца, Франція), «Manifesta 14» (Приштина, Косово), XII MADATAC (Мадрид, Іспанія). Брала участь у CIES (Париж, Франція) та програмі Амстердамського університету. Дослідниця Програми імені Фулбрайта (США). Оксана представлятиме відео- та фотоінсталяцію «Українська Голгофа». Зараз вона є стипендіаткою Artist Protection Fund у резиденції AMU/Iméra, Марсель, Франція.  

Марина Громенко – українська художниця, членкиня Української асоціації жіночих студій у мистецтві, співпрацює з видавництвами Німеччини як ілюстраторка. Її роботи знаходяться у фонді Museum Haus am Checkpoint Charlie Berlin (Німеччина) та інших національних і міжнародних колекціях. Марина представить серію своїх колажів. Тимчасово живе в Берліні, Німеччина. 

Марина Шкарупа – українська художниця, яка зараз проживає в Києві, але під час війни багато подорожує з виставковими проєктами, перетинаючи кордони різних країн. Працює у різних жанрах – від живопису до відеоарту. Її відеопроекти було представлено на фестивалі короткометражних фільмів у Клермон-Феррані, Франція. Марина представить серію цифрових принтів та відеоінсталяцію «Тонка Межа». 

Ксенія Гнилицька – визнана українська художниця нової генерації , учасниця гурту «R.E.P» та «Худрада». Її творчість присвячена соціальним питанням. Працює в основному в техніці живопису, а також відео. Зараз живе в Мюнхені, Німеччина.

Дмитро Дюльфан – відомий український художник, народився та на цей час живе в Одесі. Представить серію своїх графічних проєктів, в яких тему війні репрезентовано начебто «дитячим поглядом» у нарації, що відсилає глядача до відомих дитячих творів радянських часів. 

Ольга Яровая – яскрава представниця нової генерації митців, які стали відомими завдяки інтернету. Представить роботи з серії колажів «Відбій повітряної тривоги», але цю техніку можна було б назвати «паперова мозаїка». 

Світлана Яценко – відома своїми графічними роботами, живописом та фотографіями. На виставці представить фотографії з Кримської серії. З початку війни Світлана жила у Варшаві та Лондоні, брала участь у благодійних арт-аукціонах на підтримку Збройних Сил України. 

Дар’я Терехова – молода українська режисерка анімації. На проекті буде представлено її анімацію, яка являє собою автобіографічну історію про втрату дому – історію, знайому багатьом українським родинам.

Іван Цюпка та Олена Сидоренко представлять проєкт «Little Gang of Angels».

Вони плетуть маскувальні сітки, камуфляжні костюми, шиють термоковдри, подушки, роблячи свій внесок у перемогу України. Оскільки одна з дівчат у їхній команді є професійною моделлю, вони вирішили організувати фешн-фотосесію, де вона зіграє роль Ангела. Цією фотосесією вони прагнуть привернути увагу до своєї роботи в унікальний і, можливо, трохи суперечливий спосіб, щоб отримати більше донатів на матеріали для допомоги військовим.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати