Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Країни НАТО: Україна отримає додаткові комплекси Patriot та десятки інших систем ППО

10 липня, 12:03

Лідери США, Нідерландів, Німеччини, Італії й Румунії оголосили про передачу Україні вже зараз пʼяти стратегічних систем протиповітряної оборони Patriot та SAMP-T, а також у ближчому майбутньому надання десятків тактичних систем ППО.

Про це йдеться в спільній заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому, інформує Рубрика.

На початку роботи саміту альянсу лідери кількох країн-союзниць зробили спільну заяву щодо надання зброї та техніки для захисту України від російських ударів з повітря.

Методичні удари рф по критично важливих об'єктах України та, особливо, її остання жорстока атака на цивільні об'єкти, включаючи дитячу лікарню,викликали негайну реакцію серед лідерівкраїн-членів Північноатлантичного альянсу. 

У перший день роботи саміту НАТО із спільною заявою про надання додаткових систем ППО Україні виступили:

  • президент США Джо Байден,

  • прем'єр-міністр Нідерландів Дік Шуф,

  • канцлер Німеччини Олаф Шольц, 

  • прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, 

  • президент Румунії Клаус Йоханніс, 

До них приєднався і президент України Володимир Зеленський.

"Сьогодні ми оголошуємо, що спільно передаємо Україні додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони, в тому числі додаткові батареї Patriot від США Німеччини та Румунії, компоненти для Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами для забезпечення роботи ще однієї батареї Patriot, а також додаткову систему SAMP-T, подаровану Італією",- зазначається в документі.

Підкреслюється, що всі п'ять нових стратегічних систем ППО допоможуть захистити українські міста, мирних жителів і військових.

"Ми тісно співпрацюємо з українським урядом, аби ці системи можна було швидко розгорнути",- вказується в заяві.

Чотири батареї Patriot: три – від США, Німеччини та Румунії, ще одну спільно зберуть Нідерланди з іншими партнерами. Також Італія передасть додаткову систему SAMP-T.

"Ці п'ять стратегічних систем протиповітряної оборони допоможуть захистити українські міста, мирних жителів і військових, і ми тісно співпрацюємо з українським урядом, щоб ці системи можна було швидко використовувати", – сказав президент США у своїй промові на відкритті саміту НАТО у Вашингтоні у вівторок 9-го липня.

Окрім того, лідери п'яти країн повідомили, що працюють над тим, аби пізніше цього року надати Україні десятки інших комплексів ППО тактичного рівня, таких як NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та Gepard.

"Наше послання Москві та світу чітке: наша підтримка України сильна та непохитна", – сказав Байден, виступаючи перед учасниками ювілейного 75-го саміту НАТО.

Кілька членів НАТО, в тому числі Канада, Норвегія, Іспанія та Велика Британія продовжать грати важливу роль у передачі цих систем Україні, а інші партнери допомагатимуть у забезпеченні ракетами-перехоплювачами.

Крім того, зазначається, що США здійснять перерозподіл у передачі ракетдля систем ППО іншим країнам на користь України. Це дозволить надати ЗСУ сотні ракет впродовж наступного року.

"Ми прагнемо забезпечити Україну додатковими можливостями протиповітряної оборони, оскільки вона захищається від агресії Росії, включаючи навмисні напади РФ на українські міста та цивільну та критичну інфраструктуру", – наголосили автори заяви.

У спільній заяві наголошується:

"У міру того, як ми зміцнюємо протиповітряну оборону України, ми вдячні коаліції з більш ніж 50 країн, яка продовжує надавати Україні допомогу в галузі безпеки, а саме тим партнерам, які пообіцяли виділити понад мільярд доларів Ініціативі негайних дій щодо протиповітряної оборони (Immediate Action на Air Defense Initiative). Ми також вдячні Коаліції з інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (Integrated Air and Missile Defense Capability Coalition), яку очолює Німеччина та Франція, за її внесок в оборону України. Наше послання до Москви: наша підтримка України сильна і непохитна. Ми працюємо над наступним переліком додаткових стратегічних систем ППО для України".

Зеленський подякував Байдену, а також усім країнам-партнерам (США, Німеччині, Нідерландам, Італії та Румунії) "за ухвалення потужної декларації на підтримку системи протиповітряної оборони України для захисту її людей, міст і критичної інфраструктури".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати