Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Аналітики Bellingcat підтвердили удар по дитячій лікарні в Києві російською ракетою Х-101

10 липня, 10:05

Військові фахівці Bellingcat, а також незалежно від них низка експертів з ядерної зброї та ракетних технологій дійшли висновку, що удар по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві було завдано російською ракетою Х-101.

Про це пишуть Bellingcat та The Insider.

Як зазначають аналітики, розібратися у цьому їм допомогли чіткі відеозаписи удару, що незабаром після атаки опубліковані в соціальних мережах.

Ракета має кілька характерних ознак Х-101:

  • на кшталт, два коротких крила в середині ракети;

  • також на відео помітна деталь, схожа на реактивний двигун у її задній частині.

російська ракета Х-101

Фото: Bellingcat

Порівняння скриншота ракети, що вразила лікарню, з 3D-рендерингом ракети Х-101 показує, що ці дві ракети дійсно мають спільні риси. Накладення двох зображень на відео також демонструє збіг рис і пропорцій 3D-моделі Х-101 і ракети, що зруйнувала лікарню.

Зауважимо, що російська влада стверджувала, що на дитячу лікарню "Охматдит" у Києві впала ракета української протиповітряної оборони. У МЗС рф стверджують, що це була ракета комплексу NASAMS.

Однак, як пише Bellingcat, це твердження брехливе, оскільки на знімках чітко видно реактивний двигун, що помітно звисає з крила ракети.

російська ракета Х-101

Фото: Bellingcat

Ця добре помітна особливість присутня на Х-101, але не на ракеті AIM-120 для NASAMS. Окрім того, крила в середній частині ракети, що влучила в лікарню, не відповідають крилам AIM-120.

Проте Bellingcat створив другу 3D-модель – ракети AIM-120, – щоб перевірити цю теорію. Під час порівняння цієї моделі із зображеннями ракети, що вразила "Охматдит", видно, що передні крила сильно відрізняються.

російська ракета Х-101

Фото: Bellingcat

Крім того, носова частина AIM-120 набагато гостріша, ніж у ракети з відеозапису удару по лікарні. Найбільш помітною є відсутність на AIM-120 будь-якого компонента, схожого на реактивний двигун, який видно в задній частині ракети на відео.

Нагадаємо, що Служба безпеки України отримала нові докази, які підтверджують, що російська федерація завдала удару по столичному "Охматдиту" ракетою Х-101. Зокрема, на місці трагедії знайдено уламок двигуна ворожої крилатої ракети. 

Слідчі СБУ також виявили:

  • уламок механізму розкриття крил ракети Х-101;

  • уламок блоку постановки завад ракети Х-101;

  • середню частину корпусу крилатої ракети Х-101;

  • обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблоку крилатої ракети Х-101;

  • уламки кожуха двигуна крилатої ракети Х-101 із відображенням інвентарного (внутрішня сторона) та серійного номерів (зовнішня сторона).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати