Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«На Вашингтонському саміті ми ще раз продемонструємо єдність і силу НАТО – у підтримці України та у безпеці всіх наших людей і цінностей» - Єнс Столтенберг

09 липня, 22:31
Фото nato.int

«На Вашингтонському саміті ми ще раз продемонструємо єдність і силу НАТО – у підтримці України та у безпеці всіх наших людей і цінностей». – Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО. Повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Сімдесят п'ять років тому, 4 квітня 1949, 12 країн-засновників підписали Північноатлантичний договір у Вашингтоні, округ Колумбія, щоб забезпечити свою колективну оборону в непередбачуваному світі. Цього року 32 країни-членів НАТО знову зустрінуться у Вашингтоні, округ Колумбія, на 75 ювілейний саміт НАТО з 9 по 11 липня, щоб прийняти ключові рішення про те, як продовжувати захищати мільярд громадян своїх держав, оскільки світ стикається з найнебезпечнішим середовищем безпеки з часів холодної війни.

Всі країни НАТО працюють разом, щоб забезпечити безпеку своїх людей. Спільнота членів Альянсу, об’єднаних спільними цінностями демократії, індивідуальної свободи, прав людини та верховенства права, НАТО відзначило свою річницю 4 квітня в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

НАТО є гарантом безпеки та свободи протягом 75 років – війна агресії росії проти України надто чітко показує нам, наскільки це цінно. На саміті у Вашингтоні основна увага буде зосереджена на тому, що може зробити Альянс, який зараз забезпечує безпеку майже мільярду громадян у 32 країнах НАТО, щоб працювати ще краще, а також підтримувати Україну ще ефективніше.

З цією метою країни-члени домовляться про цілі подальшого розширення стримування та оборони Альянсу, щоб захистити кожного окремо. Ключову роль тут відіграватиме зміцнення збройової промисловості. Країни Альянсу вже значно розширили свої обороноздатності, особливо після початку загарбницької війни росії проти України. Сьогодні 23 члени Альянсу витрачають на оборону більше двох відсотків свого валового внутрішнього продукту.

Центральним питанням саміту стане посилення підтримки України. Альянс прагне, щоб НАТО відігравала більшу координуючу роль, зокрема у підтримці розвитку Збройних Сил України, здатних відбити агресію росії. Для цього наступного року країни-члени НАТО знову мають намір надати Україні фінансування в розмірі щонайменше 40 мільярдів євро, яке буде розглянуто на майбутніх самітах. Рада Україна-НАТО, яка була створена на останньому саміті НАТО у Вільнюсі, збирається вдруге на рівні глав держав та урядів. Вона покликана наблизити Україну до НАТО шляхом практичної співпраці.

У зустрічі в рамках саміту також візьмуть участь лідери Європейського Союзу та глави держав і урядів Австралії, Японії, Нової Зеландії та Південної Кореї. Окрім підтримки України, на зустрічі йтиметься про спільні виклики на інформаційній арені, такі як протидія кібератакам та дезінформації. Новий член НАТО Швеція вперше бере участь у саміті як союзник на рівні глав держав і урядів. Цей саміт НАТО стане останнім для генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, який покидає свою посаду. З 1 жовтня цю функцію виконуватиме Марк Рютте з Нідерландів, про що домовилися члени НАТО наприкінці червня.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати