Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Київщині запустили мобільний завод для виробництва Lego-цегли зі сміття: у чому рішення

04 серпня, 19:35

 

У Київській області розпочала роботу інноваційна ініціатива, що може змінити підходи до відновлення зруйнованих будівель. Австралійський стартап Mobile Crisis Construction відкрив мобільний завод, який виробляє будівельні блоки у стилі конструктора Lego з уламків зруйнованих будівель.

Про це повідомляє New Atlas, пише Рубрика.

У чому проблема?

Нерозірвані снаряди та уламки від них, згорілий транспорт та військова техніка, використані одноразові системи NLAW, акумулятори та руїни будівель. Усе це — відходи, які залишаються в містах, селищах, лісах, полях, пляжах, у воді та на нашій землі після бойових дій.

Однією з найбільших екологічних проблем в Україні на сьогодні є відходи від руйнації інфраструктури.

Яке рішення?

Австралійський стартап Mobile Crisis Construction відкрив мобільний завод, який виробляє будівельні блоки у стилі конструктора Lego з уламків зруйнованих будівель.

Перше використання мінізаводу планується для відновлення одного з районів поблизу Києва. Надалі стартап має намір розширити постачання обладнання в інші регіони, які постраждали від руйнувань.

легоцегла зі сміття

Фото: Mobile Crisis Construction

Мобільний завод для виготовлення Lego-цегли може стати важливим інструментом у відновленні інфраструктури, особливо в постраждалих від війни та стихійних лих регіонах.

Як це працює?

Мобільний завод перетворює щебінь, скло і пластикові пляшки на спеціальні блоки. 

Унікальність таких блоків у тому, що їх не потрібно з'єднувати за допомогою розчину;

  • їх можна просто укладати один на одного, як конструкцію Lego.

легоцегла зі сміття

Фото: Mobile Crisis Construction

Цей метод не тільки спрощує процес будівництва, але й робить його ідеальним для застосування в зонах війни чи катастроф.

Блоки, виготовлені на цьому заводі, мають високу стійкість до землетрусів і пожеж. Вони можуть бути різних розмірів – від 100х100 до 300х100 міліметрів, а також з плоским верхом для спеціальних конструкцій.

легоцегла зі сміття

Фото: Mobile Crisis Construction

Для створення бруківки різної висотиможна укладати блоки горизонтально.

Процес виготовлення блоків включає їх затвердіння протягом семи днів, після чого їх можна використовувати для будівництва. Повна міцність досягається через 28 днів.

Мобільний завод, який можна переміщати у приблизно шестиметровому контейнері, здатний виробляти до восьми тисяч блоків на день – це достатньо для зведення трьох великих будинків.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати