Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Польщі щомісяця з навчань тікають по 12 українських військових, – Financial Times

01 грудня, 21:27

У 2024 році, за даними Financial Times, відкрито близько 60 тисяч проваджень за самовільне залишення військових частин, що майже удвічі більше, ніж за попередні два роки. При цьому близько 12 осіб щомісяця тікають з військових навчань у Польщі.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела, передає Рубрика.

"З січня по жовтень цього року українські прокурори відкрили 60 тисяч справ проти вйськових за залишення своїх позицій, що майже вдвічі більше, ніж у 2022 і 2023 роках разом узятих. 

У разі визнання винними чоловікам загрожує тюремне ув'язнення терміном до 12 років", – йдеться у публікації.

Видання також зазначає, що деякі військові користуються можливістю відправлення в закордонні тренувальні табори в союзних країнах, щоб дезертирувати.

"Близько 12 осіб щомісяця втікають із військових навчань у Польщі, сказав представник польської служби безпеки на умовах анонімності. Міноборони Варшави передало українській владі питання щодо дезертирів", – йдеться в матеріалі.

Видання FT пише, що наприкінці жовтня сотні піхотинців 123-ї бригади залишили свої позиції у Вугледарі на Донеччині. Вони повернулися до своїх домівок у Миколаївській області, де деякі з них влаштували акцію протесту, вимагаючи більше зброї і тренувань.

"Ми приїхали [до Вугледара] з автоматами. Говорили, що буде 150 танків, а їх було 20… і нічим нас прикрити", – розповів виданню офіцер 123-ї бригади, який говорив на умовах анонімності. Він також заявив, що за три роки війни в його підрозділі не було жодної ротації.

За даними місцевої влади, деякі з дезертирів 123-ї бригади з того часу повернулися на фронт, інші переховуються, а деякі перебувають у досудовому ув'язненні.

Зазначається, що за даними опитування за квітень 2024 року, найменше серед європейських країн готові воювати за свою державу в Італії, Німеччині, Австрії, Іспанії, Болгарії – тут показники нижче 50%.

В Україні відсоток тих, хто готовий, становить 62%, що майже удвічі більше за тих, хто не готовий – таких 33%.

Серед сусідів України відносно більшу готовність воювати за свою країну вислови у Молдові, де цей відсоток трохи більший від половини респондентів. У Румунії та Польщі відсоток готовності воювати дещо менший від половини опитаних.

Нагадаємо, 28 листопада 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертирував.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати